Taustāma māksla

Baibas Pikas eļļas glenzu izstāde skolā “Sataustāmā glezna” no 2018. gada 15.10. līdz 2022. gada 08.06. Izstāde veltīta Latvijas simtgadei. Gleznas ar izteiktu reljefu, kuras var uztvert arī ar tausti, kas ir svarīgi neredzīgu un vājredzīgu skolēnu kultūras izziņai un priekšstatu veidošanai. Gleznas ir mēdijs un metodisks materiāls. Gleznojumiem raksturīgs vispārinājums un izteikta faktūra.

Vizuālās un taustāmās mākslas skolotājas – gleznu autores Baibas Pikas stāstījums papildina darbu uztveri. Neredzīgi bērni var haptiski pētīt ar tausti gleznojuma faktūru, formātu, ierāmējumu. Neredzīgi bērni paplašina priekšstatus par kultūru un iegūst nojausmu par priekšmetiskās pasaules dažādību. Stāstījums palīdz uzzināt par ainavas, klusās dabas un abstrakta gleznojuma žanriem.

Autore piedalās Mākslinieku Savienības izstādēs. Skolēni arī iepazīstas ar izstāžu darbiem virtuālajās izstādēs.

Autore Baiba Pika ir kino māksliniece mākslas filmām “Vasara bija tikai vienu dienu”, “Ja nebūtu šī skuķa”, “Vecrīga uz iekšu, Vecrīga uz āru”.

Skolēni ir iesaisti vietējās kopienas (Juglas) kultūras aktivitātēs, apmeklē izstādes un pasākumus.  Baiba Pika organizē skolēnu un skolotāju izstādes vietējā RCU bibliotēkas filiālē Strazds, kur pagājušajā gadā bija viņas eļļas gleznu uz audekla izstāde: “Abavas dabas parks”: