• Nov2023

    Vai esi domājis ar kādu smaržu asociējas Latvija? Droši vien katram atbilde būtu citāda. Kādam Latvija saistās ar tikko pļautu zāles smaržu, citam ar saldo liepziedu vai svaigo gurķu smaržu, vēl kādam tā būtu piparmētru, rupjmaizes, diļļu vai rūgteno mārtiņrožu smarža. Patriotu nedēļas ietvaros no 14. līdz 16. novembrim skolas...

  • Okt2023

    2023. gada 26. oktobrī J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā Ellijas Rozentāles (dzim. Elli Forsell) ) 152. dzimšanas dienas ietvaros svinīgi tika atklāta Ellijas Rozentāles portreta 3D kopija, kura sniegs iespēju ieraudzīt Ellijas portretu cilvēkiem, kuri pasauli iepazīst atšķirīgi – ar taustes un dzirdes palīdzību. Veidojot Latvijas muzejiem neierastu...

  • Rīgas Strazdumuižas vidusskolā attīstības centrā 24. oktobrī norisinājās konsultācija- seminārs Rīgas 5. pamatskolas- attīstības centra pedagogiem. Pasākumā tika apskatītas šādas tēmas: redzes traucējumu atpazīšana, un to ietekme uz mācību procesu; individuālo plānu veidošana un izvērtēšana; skolēnu, kas mācās pēc speciālās izglītības programmas izglītojamiem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem vai vairākiem smagiem...

  • Sept2023

    27. septembrī Rīgas Strazdumuižas vidusskolā-attīstības centrā viesojās Rīgas Stradiņa universitātes 1. un 2. kursa audiologopēdijas studenti. Viņi iepazīstināti ar skolēnu ar redzes un redzes un kompleksiem traucējumiem izglītošanas specifiskiem jautājumiem un tehnisko palīglīdzekļu izmantošanu mācību procesā. Studentiem bija iespēja ieskatīties dažās mācību stundās un darboties praktiski. Tika piedāvāta iespēja izmēģināt...

  • Arī šajā mācību gadā skolā turpinām izglītot pedagogus no dažādām izglītības iestādēm, piedāvājot iespēju piedalīties profesionālās pilnveides kursos “Pedagoģiskā procesa plānošana un vadīšana izglītojamiem ar redzes un garīgās attīstības traucējumiem”. 21. un 22. septembrī organizētie pilnveides kursi jau noslēgušies. Interesentus aicinām pieteikties 5. un 6. oktobra grupā vai 2. un...