Rīgas Strazdumuižas vidusskola – attīstības centrs ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta padotības iestāde

Šodien Rīgas Strazdumuižas vidusskola – attīstības centrs ir vienīgā mācību iestāde valstī, kur bērniem un jauniešiem ar nopietniem redzes traucējumiem tiek nodrošināts redzes īpatnībām pielāgots mācību process, un kas nodrošina atbalstu vispārizglītojošajās mācību iestādēs integrētajiem vājredzīgajiem un neredzīgajiem audzēkņiem. Skolā uzņem skolēnus no 7 gadu vecuma. Beidzot skolas 12. klasi, audzēkņi saņem atestātu par vidējo izglītību un, atkarībā no katra spējām un vēlēšanās, var turpināt izglītību vidējās profesionālās un augstākās mācību iestādēs. Skolā darbojas arī neklātiene, kas dod iespēju iegūt pamata un vidējo izglītību jebkura vecuma cilvēkiem, kam tas nav bijis iespējams kādas redzes problēmas dēļ.

2021./2022. mācību gadā skolā – attīstības centrā mācās 112 skolēni.

Skolēnu un skolotāju kopbilde pirmajā septembrī.

Mācību un ārpusstundu darbs tiek organizēts, ņemot vērā katra skolēna individuālās spējas, vajadzības un intereses, atbilstoši viņa redzes īpatnībām.

No 1997. gada sākuma skola ir ieguvusi jaunu statusu – tā darbojas arī kā attīstības centrs, līdz ar to uzņemoties jaunus pienākumus:

  • sadarbība ar pašvaldībām un izglītības iestādēm, apzinot visus vājredzīgos un neredzīgos bērnus valstī;
  • speciāla palīdzība un konsultācijas visu vecumu vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem un viņu vecākiem dzīvesvietā;
  • konsultācijas vājredzīgiem skolēniem, kuri apmeklē parastas vispārizglītojošās mācību iestādes;
  • konsultācijas vispārizglītojošo mācību iestāžu, kurās mācās vājredzīgi bērni, pedagogiem.

Skolā
Skolā strādā 48 pedagogi (skolotāji un internāta pedagogi), kas patstāvīgi paaugstina savu kvalifikāciju, ir ieguvuši maģistra grādu pedagoģijā un psiholoģijā, turpina studijas LU. Skolas – attīstība centa pedagogi laika gaitā ir izstrādājuši īpašas, vājredzīga un neredzīga bērna mācīšanai piemērotas metodes un paņēmienus, un ir gatavi sniegt individuālas konsultācijas, palīdzot risināt vājredzīga vai neredzīga bērna attīstības un izglītības problēmas.’

Skolā darbojas bibliotēka.

1997. gadā skolā tika atklāta datorklase. Pašlaik tiek izmantotas jau divas datorklases, kurās kopā ir 26 datori.

 Sadarbojoties ar skolotājiem un skolēniem, tiek organizēti dažādi ārpusstundu pasākumi.

2015. gadā Stazdumuižas skolēniem bija iespējas parādīt savas prasmes dažādās jomās.
Skolas koris piedalījās XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koncertos.

XIX Starptautiskais integratīvais mākslas festivālā „ Nāc līdzās” vairāki mūsu audzēkņi kļuva par dažāda līmeņa laureātiem, tai skaitā meiteņu TRIO un Edgars Fomičevs ieguva “Zelta laureāta” apbalvojumu.

Mūsu skolas skolēni uzstājās arī LNO Lielās mūzikas balvas „ Zelta mikrofons” ceremonijā un “Nāc līdzās” Ziemassvētku lielkoncertā. Par ilggadīgu un izcilu darbu, audzēkņu radošo iedvesmošanu un Zelta laureātu statusa sasniegšanā Fonds „Nāc līdzās ” piešķīra īpašo skolotāja novērtējuma titulu „Iedvesmas spārni” skolotājiem Irēnai Ozoliņai un Dainim Tarasovam.

Pateicoties vizuālās un taktilās mākslas skolotājas Baibas Pikas aktivitātei, tika realizēts “Blind&Art” sociālajais projekts “Redzi mūziku”. Tā ietvaros tirdzniecības parkā “Alfa” bija apskatāma mūsu skolas skolēnu vizuālo un taktilo darbu izstāde.

Strazdumuižas skolēni ir aktīvi arī sportā, un 2015. gadā, pateicoties skolotāja Vladimira Priedes ieguldītajam darbam, iegūtas godalgotas vietas gan Baltijas valstu vasaras jauniešu spēlēs, gan Baltijas valstu neredzīgo skolu 2015. gada sporta spartakiādē, gan Rīgas speciālo skolu un LNSS sacensībās dažādos sporta veidos.