No 3. - 5. jūnijam skolā norisinājās Agrīnā atbalsta programma pirmskolas vecuma bērniem un viņu vecākiem.  Liels prieks pēc ilgāka pārtraukuma (Covod ierobežojumu dēļ) bija  atkal tikties  klātienē  ar dalībniekiem, kas programmā piedalās vairākkārt un iepazīties ar jauniem.

Pasākumā  piedalījās 10  bērni ar redzes un redzes un kompleksiem traucējumiem  no dažādām vietām Latvijā. Dalībniekiem tika piedāvāta ļoti plaša un pārdomāta programma, ikkatrs Agrīnā atbalsta programmas dalībnieks (bērns)  apmeklēja redzes pedagoga, speciālā pedagoga, mūzikas skolotāja, logopēda, fizioterapeita, psihologa un citu speciālistu individuālās nodarbības.

Viens  no programmas dalībniekiem bija zēns, kas Latvijā ieradies  no Ukrainas. Zēnam un viņa ģimenes pārstāvjiem tika  mācītas orientēšanas, mobilitātes prasmes, Braila burtu kombinācijas, prasme darboties ar rakstāmmašīnu, Braila burtu rakstīšanu un lasīšanu.

Jāatzīmē, ka jaunākais programmas dalībnieks bija tikai 4 mēnešus vecs.

Nodarbības tika organizētas gan bērniem individuāli, gan bērniem kopā  ar vecākiem, gan tikai vecākiem. Bērnu vecāki kopīgās drāmas terapijas nodarbības, diskusijas  vienam ar otru kopā ar psihologu, laivu braucienā pa Juglas ezeru, piknikā, jogas nodarbībās, tandēmu velosipēdu izbraucienā, mūzikas un mākslas nodarbībās dzima jaunas draudzības, vecāki saliedējās, relaksējās, atpūtās, guva jaunas prasmes,  dalījās pieredzē, atbalstīja un iedrošināja vien otru.

Bērnu vecāki novērtēja daudzveidīgo un pārdomāto programmas saturu, priecājās par daudzveidīgo piedāvāto aktivitāšu klāstu: gan fiziskām, attīstošām, redzi stimulējošām, muzikālām, multisensorām u.c.

Kā vienmēr noslēgumā Agrīnā atbalsta dalībnieki saņēma dienasgrāmatu ar speciālistu vērojumiem un ieteikumiem. Speciālisti izvērtēja un veica ierakstus  attīstības  dinamikas kartēs.

Sirsnīgs paldies visiem Agrīnā atbalsta programmā iesaistītajiem speciālistiem un dalībniekiem! Paldies bērnu vecākiem par mīļajiem vārdiem un laba vēlējumiem!

 

Vecāku atsauksmes un labie vārdi  par Agrīnā atbalsta programmu.

😊 Milzīgs, sirsnīgs, laimīgs PALDIES visai Strazdumuižas komandai par brīnišķīgo pasākumu! Iegūtās idejas jau veiksmīgi lietojam mājās!

😊 Liels paldies par šādu pasākumu! Fantastiski, ka spējat paši uzrunāt vecākus, kuriem šis pasākums ir nepieciešams/vērtīgs.
Paldies arī par sniegtajiem ieteikumiem un Lielais paldies ikkatram speciālistam, kas šajā pasākumā darbojās ar mūsu bērniem!

😊 Liels, milzīgs, sirsnīgs PALDIES visiem, kuri organizēja, vadīja, uzņēma, baroja un rūpējās! Jūs esat brīnišķīgi!

😊 Paldies par dažādību nodarbībās! Skolotāji un darbinieki bija ļoti uzmanīgi, pieklājīgi un  labsirdīgi.