“Strazdulēnu skolas” nodarbība “17. maijs – Ugunsdzēsēju un glābēju diena!”

Ceturtdien, 2022. gada 19. maija vēlā pēcpusdienā Latvijas Neredzīgo bibliotēkas darbinieces Līga un Ketija aicināja mūsu skolas 3. – 7. klašu

(2. un 3. grupas) zinātkāros grāmatu lasītājus kopā ar savām grupu audzinātājām Kristīni Saliņu un Daci Izotovu uz “Strazdulēnu skolas” nodarbību “17. maijs – Ugunsdzēsēju un glābēju diena!”.

Šajā “Strazdulēnu skolas” nodarbībā mūsu bērni uzzināja interesantu informāciju par ugunsdzēsēju un glābēju profesiju: glābēji ne tikai katru dienu steidzas dzēst ugunsgrēkus un glābt cilvēkus, bet arī dodas palīdzēt tiem, kuri paši par sevi parūpēties nespēj. Bibliotekāres mūs iepazīstināja arī ar vēsturiskiem faktiem par ugunsdzēsības veidošanos Latvijā, it īpaši Rīgā. Mēs visi bijām pārsteigti uzzinot, ka Ugunsdzēsībai Latvijā šogad tika atzīmēta jau 157. gadadiena. Ar interesi bērni arī noskatījās un noklausījās Rīgas kinostudijas animācijas filmu “Caps meklē”(1976) par gudro izmeklētāju Capu, kuram uzdots atrast pazudušu ugunsdzēsēju automašīnu. Pasākuma noslēgumā Latvijas Neredzīgo bibliotēkas semināru telpā apmeklējām latviešu mākslinieka Leona Stara gleznu izstādi “Kad sirds ar krāsām sarunājas…”.

Foto un teksts: Kristīne Saliņa

Skolēni bibliotēkā sēž un klausās

Skolēni sēž un skatās filmu un klausās stāstījumu

Bibliotekāres stāsta, skolēni klausās

Bērni nostājušies pie gleznām.