R.Sutas un A.Beļcovas muzeja apmeklējums projekta “Nāc muzejā” ietvaros

19.02.2020. apmeklējām Romāna Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeju.

Iepazināmies ar muzeja – dzīvokļa iekārtojumu: uzzinājām, kur strādāja Romāns Suta un kura bija Aleksandras Beļcovas darbnīca. Draudzīgā lokā kopā ar Kristīgās ģimnāzijas skolēniem sēžot un ar aizvērtām acīm dalībnieki aptaustīja māla un porcelāna trauciņus, noteica materiālu. Apskatījām un analizējām muzeja fondos esošos porcelāna šķīvjus. Šodienas darbnīcas tēma saistīta ar porcelāna apgleznošanu: bija jāzīmē skice šķīvim, kas saistās ar Latviju.  Darbnīcas nobeigumā Paula un Nameda prezentē savus darbus. Paula ir uzzīmējusi Latvijas Ezi dabas vidē.

Muzeju darbinieki īsumā pastāstīja par abiem māksliniekiem un aicināja bērnus apskatīt dažādus traukus. Parādīja mākslinieku apgleznotos dekoratīvos šķīvjus, kuros vajadzēja atrast nacionālus izteiksmes elementus.

Vēlāk piedalījāmies radošajā darbnīcā. Katrs varēja veidot savu ieceri par dekoratīvo šķīvi. Bērni piedāvāja savas idejas pieminot Latvijas dabu un kultūras īpatnības. Vēlāk darbus vajadzēja pašam prezentēt. Namedai tas izdevās interesanti. Bērni bija priecīgi par muzeja apmeklējumu.

Foto: Dace Izotova un Baiba Pika

Skolēni klausās muzeja darbinieces stāstīto pie galdiem, kas sagatavoti zīmēšanai.  Skolēni zīmē ar krāsām.

Foto attēlu galerijā