No comments yet

Programmas “Lasi un vērtē” pasākums “Bērnu žūrija 2020”

2020. gada 6. oktobra pēcpusdienā Rīgas Strazdumuižas vidusskolas – attīstības centra plašajā aktu zālē Latvijas Neredzīgo bibliotēkas darbinieces Līga un Sigita kopā ar mūsu skolas 2. grupas audzinātāju Kristīni Saliņu un 3. grupas audzinātāju Daci Izotovu sapulcināja savus 2. – 6. klašu zinātkāros grāmatu lasītājus – ekspertus uz bērnu un jauniešu lasīšanas veicināšanas programmas “Lasi un vērtē” ietvaros “Bērnu žūrija 2020” pirmo pasākumu šajā mācību gadā.

Skolēni aktu zālē klausās pasākuma vadītāju grāmatu lasījumu.

Otrdien, 2020. gada 6. oktobrī ap pl.16:15 Rīgas Strazdumuižas vidusskolas – attīstības centra plašajā aktu zālē pulcējās mūsu skolas 2., 3., 5., 6. klašu (2. un 3. grupas) skolēni kopā ar savu 2. grupas audzinātāju Kristīni Saliņu un 3. grupas audzinātāju Daci Izotovu uz bērnu un jauniešu lasīšanas veicināšanas programmas “Lasi un vērtē” ietvaros “Bērnu žūrija 2020” šī mācību gada pirmo pasākumu Latvijas Neredzīgo bibliotēkas uzņēmīgo, enerģisko darbinieču Līgas un Sigitas vadībā ar mērķi veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, saliedēt mūsu skolas mazos lasītājus kopīgām lasīšanas aktivitātēm un rosināt diskusijās droši paust savas domas un vērtējumu par jaunākajām bērnu grāmatām. Latvijas Neredzīgo bibliotēkas darbinieces Līga un Sigita mūsu auditoriju iepazīstināja ar visām bērnu grāmatām latviešu valodā no grāmatu kolekcijas “Bērnu žūrija 2020”. Pasākuma turpinājumā tuvāk tikām iepazīstināti ar rakstnieces Sabīnes Košeļevas grāmatu bērniem “Gurķis Elmārs, kas dikti kreņķējās”(2019) ar mākslinieces Anitas Rupeikas ilustrācijām. Gan mazos, gan lielos pasākuma dalībniekus aizkustināja stāsta galvenais varonis gurķis Elmārs, kurš izaudzis citādāks nekā citi gurķu dobes iemītnieki, proti, mazs un līks, tāpēc jūtas nelāgi un nemitīgi par to domā. Gurķu saimes dzīves stāsts lika mums aizdomāties par aktuālām problēmām bērnu un pusaudžu vidē: atstumtību, ņirgāšanos, fizisku un psiholoģisku iespaidošanu, par sabiedrībā pastāvošo stereotipu un estētisko standartu ietekmi uz augoša indivīda emocionālo labsajūtu, kā arī par atbalstošas ģimenes nozīmi veselīga bērna augšanas procesā. Cik svarīgi, lai mūsu dzīvē pastāvētu savstarpēja uzticēšanās, atbalsts un rūpes citam par citu! Komandas darbs ar patiesi labiem panākumiem var izdoties tikai tad, ja katrs tās biedrs jūtas labi.

Skolēni lasa un skatās  grāmatas.
Pasākuma noslēgumā abas bibliotekāres Līga un Sigita mūs pārsteidza ar jaunās mākslinieces un dzejnieces Lotes Vilmas Vītiņas bilžu grāmatu “Dzejnieks un smarža” (2019). Tikām rosināti vairāk uzmanības pievērst smaržām, aromātiem un smakām, kas ir ap mums – savās mājās, uz ielas, parkā… Grāmata it kā no jauna atklāja pārsteidzošo, bagātīgo un daudzveidīgo smaržu pasauli mums apkārt, un atlika tikai aizvērt acis un iztēloties, kā varētu smaržot oktobris, vējš, sals, slinkums…

Pasākuma attēli galerijā

 

Skip to content