Pasākums par rakstnieces Ingas Žoludes grāmatu “Pirmo reizi uz Zemes”, “Lasi un vērtē” ietvaros.

2021. gada 7. oktobra  saulainā un vējainā pēcpusdienā Rīgas Strazdumuižas vidusskolas – attīstības centra sporta laukuma čaukstošām, zeltaini dzeltenām un brūnām lapām klātajā parka daļā pēc kustību aktivitātēm svaigā gaisā mūsu 3., 4., 6., 7. klašu grāmatu mīļotājus kopā ar viņu pēcpusdienas grupu audzinātājām Kristīni Saliņu un Daci Izotovu uz bērnu lasīšanas veicināšanas programmas “Lasi un vērtē” ietvaros pasākumu sapulcināja Latvijas Neredzīgo bibliotēkas enerģiskās darbinieces Līga un Sigita ar mērķi veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, vienot mūsu mazos lasītājus un rosināt diskusijās droši paust savas domas un vērtējumu par jaunākajām grāmatām, kas pamatā domātas bērnu auditorijai. Latvijas Neredzīgo bibliotēkas darbinieces Līga un Sigita šajā tikšanās mūs visus iepazīstināja ar latviešu rakstnieces Ingas Žoludes grāmatu bērniem “Pirmo reizi uz Zemes”(2020).

Bērniem tiek lasīta grāmata.

Abas rosīgās bibliotekāres un mūsu jaukā, dzīvespriecīgā skolotāja Dace Izotova, atraktīvi lasot priekšā šīs grāmatas fragmentus, pasākuma dalībniekus iepazīstināja ar Zemes cilvēkiem ārēji līdzīgā mazā citplanētieša Jūlija piedzīvojumiem un atklājumiem par šīs pasaules kārtību un cilvēku attiecībām izpētes misijā uz planētas Zeme. Šis saistošais stāsts par draudzību un vēlmi tikt saprastam rosināja mūs aizdomāties par to, cik mēs visi kā cilvēki esam līdzīgi un vienlīdzīgi, bet vienlaikus arī katrs savā ziņā atšķirīgi. Šis brīvdabas lasīšanas pasākums mūsu skolas grāmatu mīļotājiem pavēra labāku izpratni par citādības esamību un mūsu attieksmi pret to, kā arī par to, kas īsti ir draudzība un kāpēc tā ir tik svarīga.

Visas bildes galerijā!