Pasākums ,,Mirdza Kļava ,,Ziedu portreti”

Atzīmējot tautā iemīļotās latviešu bērnu grāmatu autores, mākslinieces un skolotājas Mirdzas Kļavas, īstajā vārdā Mirdzas Grigules, 95 gadu jubileju, ceturtdien, 2019. gada 17. oktobrī RCB filiālbibliotēkā ,,Strazds” vizuālās mākslas skolotājas Baibas Pikas vadībā pulcējās mūsu skolas 2. grupas audzēkņi ar savu 2. grupas audzinātāju Kristīni Saliņu kopā ar vēl citu grupu audzēkņiem un skolotājām.

Mūžībā aizgājušās rakstnieces Mirdzas Kļavas meita Baiba Pika, godinot savas mātes piemiņu, viņai veltītajā pasākumā ,,Mirdza Kļava ,,Ziedu portreti”: Piemiņas/95 gadu jubilejas izstādes atklāšana” ar lielu sirsnību mums visiem pastāstīja par savas mātes, rakstnieces Mirdzas Kļavas dzīves un mākslinieciskās darbības nozīmīgākajiem notikumiem.

Pasākuma dalībnieki ar prieku atsauca atmiņā vairāku paaudžu mazo lasītāju vidū tik populāros rakstnieces stāstus par kaķēna Mika, vāverēna Toma, zaķēna Jēkabiņa un citu Vecozolu ciemata iemītnieku raibajiem piedzīvojumiem. Ar savu mīļumu, labestīgumu un darbīgumu rakstnieces radītie varoņi daudziem lika aizdomāties par to, kā kopīgs darbs var mainīt vislielākos sliņķus un palaidņus un saliedēt ne tikai Vecozolu ciemata iemītniekus, bet pat visu Lielo mežu. Pasākums turpinājās ar skolotājas Baibas Pikas sarūpētu patīkamu un dāsnu pārsteigumu: svētku mielastu kā īstā jubilejā. Pasākumu noslēdza saviesīga rosība ar mielošanos un jautrību. Paldies rosīgajai un sirsnīgajai pasākuma rīkotājai, mūsu mīļajai skolotājai Baibai Pikai par rūpēm un pozitīvajām emocijām!

Foto: Kristīne Saliņa

Skolēni un skolotāja Baiba Pika izstāžu zālē, pie sienas gleznas, uz galca cienasti.

Visi pasākuma foto galerijā