Pasākums bērnu lasīšanas veicināšanas programmas “Lasi un vērtē” ietvaros par Jura Zvirgzdiņa “Kapteiņa zirdziņš” un Līvas Eihmanes “Puiku alfabēts”.

2021. gada 16. septembra vēlā pēcpusdienā Rīgas Strazdumuižas vidusskolas – attīstības centra sporta laukumā pēc kustību aktivitātēm svaigā āra gaisā mūsu 3., 4., 6., 7. klašu grāmatu mīļotājus kopā ar viņu pēcpusdienas grupu audzinātājām Kristīni Saliņu un Daci Izotovu uz bērnu lasīšanas veicināšanas programmas “Lasi un vērtē” ietvaros pasākumu sapulcināja Latvijas Neredzīgo bibliotēkas laipnās un gādīgās darbinieces Līga un Sigita ar mērķi veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, vienot mūsu mazos lasītājus un rosināt diskusijās droši paust savas domas un vērtējumu par jaunākajām grāmatām, kas pamatā domātas bērnu auditorijai. Latvijas Neredzīgo bibliotēkas darbinieces Līga un Sigita šajā tikšanās mūs visus iepazīstināja ar latviešu mākslinieces Līvas Eihmanes pirmo grāmatu bērniem “Puiku alfabēts”(2019) un latviešu rakstnieka Jura Zvirgzdiņa grāmatu bērniem “Kapteiņa zirdziņš”(2020). Abas rosīgās bibliotekāres un mūsu jaukā, enerģiskā skolotāja Dace Izotova, atraktīvi lasot priekšā abu grāmatu fragmentus, vispirms mūsu skolas bērnus iedvesmoja iejusties mākslinieces Līvas Eihmanes aizraujoši aprakstītajā un lieliski ilustrētajā piedzīvojumu stāstu pasaulē, veltītu katram alfabēta burtam. Aizraujošie stāstiņu sižeti lika smieties gan lieliem, gan maziem.

Skolotāja parkā, bērniem lasa grāmatu

Rakstnieka Jura Zvirgzdiņa pārdomu rosinošais un cilvēciska siltuma caurstrāvotais stāsts “Kapteiņa zirdziņš” rosināja mūs padomāt par saviem bērnības sapņiem, cik daudz no tiem mums katram vēlāk dzīvē ir īstenojušies, par katrā pusaudzī un pieaugušajā cilvēkā saglabāto bērnību, arī par to, kas varētu būt tas vēstnesis, saiknes uzturētājs starp bērnības sapņiem un pieaugušo dzīvi.

Bērni pēta un lasa grāmatu

Bibliotekāru un skolotāju aicināti, pasākuma dalībnieki arī paši varēja pārlapot un palasīt vairāk šīs abas koši ilustrētās grāmatas bērniem. Šis brīvdabas lasīšanas pasākums mūsu skolas grāmatu mīļotājus iedvesmoja pašiem izlasīt tagad iepazītās grāmatas un veicināja lielāku interesi arī par citām jaunākajām bērnu grāmatām.

Foto: Kristīne Saliņa – foto galerija.