Komentāru nav

Pasākums bērnu lasīšanas veicināšanas programmas ,,Lasi un vērtē” ietvaros par Evelinas Dacjūtes un Aušras Kjudulaites grāmatu ,,Laime ir lapsa”

2020. gada 14. janvāra pēcpusdienā Rīgas Strazdumuižas vidusskolas 209. kabinetā pulcējās mūsu 1., 2., 4., 5. klašu audzēkņi kopā ar savām pēcpusdienas grupu audzinātājām Kristīni Saliņu un Daci Izotovu uz bērnu lasīšanas veicināšanas programmas ,,Lasi un vērtē” ietvaros pasākumu Latvijas Neredzīgo bibliotēkas darbinieču Līgas un Sigitas vadībā ar mērķi veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, vienot mazos lasītājus un rosināt diskusijās droši paust savas domas un vērtējumu par jaunākajām grāmatām. Latvijas Neredzīgo bibliotēkas enerģiskās darbinieces Līga un Sigita šajā tikšanās reizē mūs iepazīstināja ar lietuviešu rakstnieces Evelinas Dacjūtes sacerēto un mākslinieces Aušras Kjudulaites ilustrēto grāmatu bērniem ,,Laime ir lapsa”. Abas bibliotekāres, atraktīvi izlasot mūsu auditorijai priekšā visu aizraujošo stāstu, rosināja mūs padomāt par to, kas ir laime, kā notvert laimes brīdi gluži kā lapsu aiz astes, kā novērtēt lietas, kas dara mūs laimīgus. Bibliotekāru aicināti, mazie klausītāji rosīgi iesaistījās, modri sekojot līdzi izteiksmīgi lasītajam stāstam, lai pie zināmiem, iepriekš noteiktiem teksta vārdiem padotu cits citam tālāk rudo rotaļu lapsu. Pasākuma dalībnieki arī paši varēja pārlapot un palasīt šo lielo un krāšņi ilustrēto stāstu par draudzību, dāsnumu, zaudējuma skumjām, atraduma prieku un laimi. Pēc brīvas izvēles visiem tika dota iespēja padalīties ar citiem par 3 svarīgākajām lietām, kas dod katram dzīvē laimes sajūtu; katrs tika rosināts izvērtēt, kas ir tās galvenās lietas dzīvē, kas liek mums justies laimīgiem. Pasākuma nobeigumā mūsu mazie lasītāji tika aicināti atcerēties iepriekš izlasītās grāmatas, izvērtēt tās un sastādīt mūsu lasītāju klubiņa īpašo ,,TOP 3” no šajā mācību gadā jau izlasītajām grāmatām. Pasākums veicināja lielāku interesi par jaunākajām bērnu grāmatām un rosināja katru no mums novērtēt tās svarīgākās lietas, kas mums jau ir, kas dara mūs laimīgus.

Foto: Kristīne Saliņa

Bibliotekāres lasa grāmatu, bērni sēž solos un klausās

Bibliotekāres sarunājas ar bērniem

Komentāri ir slēgti.

Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītiet sīkdatņu vākšanai. vairāk informācijas

Lai uzlabotu lapas funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītiet sīkdatņu vākšanai.

Aizvert