Komentāru nav

Lasīšanas veicināšanas programmas ,,Lasi un vērtē” pasākums par Mārtiņdienu un Māra Runguļa grāmatu ,,Trīs nāves Mārtiņdienā”

2019. gada 5. novembra pēcpusdienā Rīgas Strazdumuižas vidusskolas 209. kabinetā pulcējās mūsu 2., 3., 4., 5. klašu audzēkņi kopā ar savām pēcpusdienas grupu audzinātājām Kristīni Saliņu un Daci Izotovu uz bērnu lasīšanas veicināšanas programmas ,,Lasi un vērtē” ietvaros pasākumu Latvijas Neredzīgo bibliotēkas darbinieču Līgas un Sigitas vadībā ar mērķi veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, vienot mazos lasītājus un rosināt diskusijās droši paust savas domas un vērtējumu par jaunākajām grāmatām. Latvijas Neredzīgo bibliotēkas enerģiskās darbinieces Līga un Sigita šajā tikšanās reizē mūs visus iepazīstināja ar latviešu rakstnieka Māra Runguļa sarakstīto un mākslinieka Kristiana Brektes ilustrēto spoku stāstu grāmatu ,,Trīs nāves Mārtiņdienā”(2018). Lai kliedētu beidzamā laika lietaino dienu pelēcīgi rudenīgo drūmumu, iesākumā mēs visi dalījāmies ar katrs savā pieredzē balstītajām zināšanām par seniem mūsu tautas svētkiem – Mārtiņiem jeb Mārtiņdienu, aizrautīgi minējām Līgas un Sigitas uzdotās mīklas, ar interesi klausījāmies par Mārtiņdienas ticējumiem un tradīcijām, ko šajā dienā darījuši mūsu senči. Bērni paši varēja radoši izpausties, krāsojot Mārtiņa zīmi – labklājības, gaismas un uguns simbolu. Pasākuma turpinājumā abas bibliotekāres Līga un Sigita atraktīvi lasīja priekšā mūsu lasītāju klubiņa auditorijai mazliet jestrus spoku stāstus no Māra Runguļa jaunās grāmatas ,,Trīs nāves Mārtiņdienā”. Ikvienam pasākuma dalībniekam bija iespēja aplūkot un palasīt citiem priekšā diezgan oriģināli ilustrēto stāstu grāmatu veļu laika noskaņās. Šīs aizraujoši pabaisās grāmatas lasīšana un vērtēšana mūsu mazo lasītāju klubiņam izvērtās par iztēli rosinošu un veselīgu attieksmi pret bailēm veicinošu kopā darbošanos.

Bibliotekāres lasa. Bērni klausās un zīmē.

Attēli galerijā

Komentāri ir slēgti.

Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītiet sīkdatņu vākšanai. vairāk informācijas

Lai uzlabotu lapas funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītiet sīkdatņu vākšanai.

Aizvert