Lasīšanas veicināšanas programma ” Lasi un vērtē”

2019. gada 8. oktobra pēcpusdienā Rīgas Strazdumuižas vidusskolas 209. kabinetā pulcējās mūsu 1., 2., 3., 5. klašu audzēkņi kopā ar savām pēcpusdienas grupu audzinātājām Kristīni Saliņu un Daci Izotovu uz bērnu lasīšanas veicināšanas programmas ,,Lasi un vērtē” ietvaros pasākumu Latvijas Neredzīgo bibliotēkas darbinieču Līgas un Sigitas vadībā ar mērķi veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, vienot mazos lasītājus un rosināt diskusijās droši paust savu viedokli un vērtējumu par iepriekš izlasītajām grāmatām. Latvijas Neredzīgo bibliotēkas sirsnīgās darbinieces Līga un Sigita šajā tikšanās reizē mūs visus iepazīstināja ar Ulda Ausekļa dzejoļu krājumu bērniem ,,Četras otas” un izteiksmīgi lasīja priekšā mazajiem un lielajiem lasītājiem autora vēstījumus dzejā par katram Latvijas bērnam nozīmīgām vērtībām, rosināja mūsu mazo lasītāju klubiņa auditoriju padomāt par dzīvē patiesi skaisto un svarīgo. Visiem pasākuma dalībniekiem bija iespēja arī individuāli aptaustīt un aplūkot lielo, krāšņi ilustrēto gadalaiku dzejoļu grāmatu, iepazīt četru, grāmatas autoram tuvu Latvijas mākslinieku neatkārtojamo skatījumu uz Latviju, tās mainīgo dabu četros gadalaikos un pašiem radoši izpausties, krāsojot košās rudens krāsās Latvijā biežāk sastopamo koku lapas. Grāmatas lasīšana un vērtēšana mūsu mazo lasītāju klubiņam izvērtās par lasīt rosinošu un lasītprieku veicinošu kopā darbošanos.

Bibliotēkas darbinieces un skolotāja klases priekšā, bērni sēž solos un klausās viņu stāstījumu

“Lasi un vērtē” fotogalerijā