Lasījuma pasākums par Klausa Hāgerupa grāmatu ,,Meitene, kas gribēja izglābt grāmatas”

Bērni bibliotēkā pie galda šķirsta grāmatas

Otrdien, 2019. gada 19. novembrī ap pl.15:30 Latvijas Neredzīgo bibliotēkā aizvadītās Ziemeļvalstu literatūras nedēļas atskaņās uz bērnu lasīšanas veicināšanas programmas ,,Lasi un vērtē” ietvaros pasākumu ,,Krēslas stundas lasījums” pulcējās mūsu skolas 1., 2., 3., 4., 5. klašu (2. un 3. grupas) audzēkņi kopā ar savu 2. grupas audzinātāju Kristīni Saliņu un 3. grupas audzinātāju Daci Izotovu. Šajā gada tumšākajā laikā iedegtu sveču gaismā, neierastā gaisotnē uz paklāja un mīkstiem, krāsainiem spilveniem tikām iepazīstināti ar norvēģu rakstnieka Klausa Hāgerupa jaunāko grāmatu bērniem ,,Meitene, kas gribēja izglābt grāmatas”(2019). Latvijas Neredzīgo bibliotēkas enerģiskās darbinieces Līga, Sigita un Dzintra, atraktīvi trijatā lasot priekšā grāmatas fragmentu lomās, mūsu skolas mazākos lasītājus aicināja iejusties norvēģu rakstnieka Klausa Hāgerupa sarakstītajā un mākslinieces Līsas Aisatū krāšņi ilustrētajā brīnumainajā stāstā par grāmatas galvenās varones, desmit gadus vecās Annas pārdzīvojumiem un piedzīvojumiem. Bibliotekāru aicināti, mazie klausītāji rosīgi iesaistījās, modri sekojot līdzi izteiksmīgi lasītajam stāstam, lai pie zināmiem, iepriekš noteiktiem teksta vārdiem padotu cits citam tālāk dzelteno balonu. Pasākuma dalībnieki tika aicināti pārlapot, atsaukt atmiņā vairākas, jau iepriekš lasītas Ziemeļvalstu rakstnieku sarakstītās grāmatas bērniem. Par aktīvu līdzdarbošanos mēs visi tikām apbalvoti ar gardām konfektēm. Pasākums mūsu mazajiem lasītājiem veicināja interesi vairāk iepazīt Ziemeļvalstu literatūru.

Foto: Kristīne Saliņa

Bērni cienājas ar saldumiem

Bērni uz grīdas sasēdušies klausās kā viņiem lasa priekšā grāmatu.