Lasījuma pasākums par Klausa Hāgerupa grāmatu ,,Meitene, kas gribēja izglābt grāmatas” 2. daļa

2019. gada 26. novembra pēcpusdienā Rīgas Strazdumuižas vidusskolas 209. kabinetā pulcējās mūsu 1., 2., 3., 4., 5. klašu audzēkņi kopā ar savām pēcpusdienas grupu audzinātājām Kristīni Saliņu un Daci Izotovu uz bērnu lasīšanas veicināšanas programmas ,,Lasi un vērtē” ietvaros pasākumu Latvijas Neredzīgo bibliotēkas darbinieču Līgas un Sigitas vadībā ar mērķi veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, vienot mazos lasītājus un rosināt diskusijās droši paust savas domas un vērtējumu par jaunākajām grāmatām. Latvijas Neredzīgo bibliotēkas enerģiskās darbinieces Līga un Sigita šajā tikšanās reizē turpināja mūs visus iepazīstināt ar norvēģu rakstnieka Klausa Hāgerupa jaunāko grāmatu bērniem ,,Meitene, kas gribēja izglābt grāmatas”(2019). Abas bibliotekāres, atraktīvi lasot priekšā grāmatas fragmentu lomās, mūsu skolas mazākos lasītājus aicināja iejusties norvēģu rakstnieka Klausa Hāgerupa sarakstītajā un mākslinieces Līsas Aisatū krāšņi ilustrētajā brīnumainajā stāstā par grāmatas galvenās varones, desmit gadus vecās Annas pārdzīvojumiem un piedzīvojumiem. Bibliotekāru aicināti, mazie klausītāji rosīgi iesaistījās, modri sekojot līdzi izteiksmīgi lasītajam stāstam, lai pie zināmiem, iepriekš noteiktiem teksta vārdiem padotu cits citam tālāk dzelteno balonu. Pasākuma dalībnieki arī paši varēja pārlapot un palasīt šo lielo un krāšņi ilustrēto grāmatu bērniem. Pasākums mūsu mazajiem lasītājiem rosināja iztēli un veicināja lielāku interesi par jaunākajām bērnu grāmatām.

Foto: Kristīne Saliņa

Bērni solos lasa grāmatu. Skolotāja stāv pie sola un seko līdzi.

Pasākuma foto attēlu galerijā