Komunistiskā genocīda upuru piemiņas stunda

Mūsu nāciju veido arī mūsu rētas, melnās svītras, kuras nedrīkstam aizmirst.

Latvija 1941. un 1949. gadā piedzīvoja divas masveida deportācijas. 25. martā tiek atzīmēta gadadiena kopš lielākās padomju okupācijas varas īstenotās deportācijas. Šai sakarā mūsu skolas 7.-12. klases mācību stundās noskatījās Andreja Verhoustinska dokumentālo filmu „Lidija”, kas turklāt saņēmusi Nacionālo balvu kā gada labākā dokumentālā filma.

Filma ir emocionāls pārdzīvojums un skaists veltījums viena cilvēka mūžam un ir dzīves stāsts par latviešu disidenti un sirdsapziņas cietumnieci Lidiju Lasmani-Doroņinu.

Analizējot filmu kopā ar skolotāju skolēni labāk izprata komunistiskā terora un genocīda apmērus un tā traģisko būtību, emocionālāk apzināja tūkstošiem likteņu, ko padomju vara salauza un iznīcināja.

12. klases skolēni ar skolotāju Murānu skatās filmu

11. klases skolēni ar skolotāju Murānu skatās filmu