Komentāru nav

Karjeras testi

  1. un 12. skolēn, ja jūs nodarbina jautājumi – KAS ES ESMU? KAS MAN PATĪK? KĀDU PROFESIJU IZVĒLĒTIES? KUR MĀCĪTIES TĀLĀK? u.c., tad ielūkojies norādītajās interneta vietnēs, izzini un iepazīsti sevi!

NIID.LV (nacionālā izglītības iespēju datu bāze) http://www.niid.lv/tests/testi_sakums.htm

NIID.LV Tev piedāvā 6 dažādus sevis izpētes testus, lai parādītu izglītības un karjeras ceļa virzienu un Tu varētu izdarīt pārdomātākus lēmumus. Vai esi kādreiz domājis par to, kā Tavu profesijas izvēli varētu ietekmēt darba vide? Ko par Tevi liecina tas, kā tu pavadi savu brīvo laiku? Vai zini, kurā jomā Tavas intereses ir visizteiktākās? Kādas ir Tavas vērtības un par ko tās liecina? Kādu karjeras ceļu rāda mācību priekšmeti, kas Tev skolā padodas? Uz šādiem un daudziem citiem jautājumiem piedāvātie testi Tev sniegs atbildi, bet divi no tiem ļaus pārskatīt izglītības iespējas dažādos izglītības līmeņos atbilstoši interesēm.

Prakse.lv http://karjerastesti.prakse.lv/lv

Ja esi students, absolvents vai speciālists, tad Prakse.lv ir labākā vieta, kur atrast darbu vai praksi, šī ir labākā vieta, kur sākt savu karjeru, iepazīt profesiju un darbu reālos uzņēmumos un iejusties reālās darba situācijās.

NVA.gov.lv (nodarbinātības valsts aģentūra) https://www.nva.gov.lv/karjera/

Šī NVA mājas lapas sadaļa ir Jūsu ceļvedis karjeras veidošanā! Ja esat savas karjeras veidošanas sākumā, sadaļā „Jauniešiem” atradīsiet dažādas sevis izpētes metodikas, kuras palīdzēs šo „iekšējo informāciju” izmantot savā labā, pieņemot lēmumu par profesionālo izvēli, būs iespēja arī „pielaikot” dažādas profesijas, izvēloties to, kura ir vispiemērotākā Jūsu interesēm, prasmēm, kā arī atbilst darba tirgus pieprasījumam.

Noderīgi portāli:

www.prakse.lv

www.niid.lv

www.profesijupasaule.lv

www.jaunatne.gov.lv

www.viaa.gov.lv/euroguidance

http://viaa.gov.lv/files/news/727/mans_berns_izvelas_karjeru_web.pdf

http://atbalsts.prakse.lv/

Sagatavoja pedagogs karjeras konsultants Marija Čerepenko

Skip to content