Janvāra barikāžu dienām veltītais informatīvi izglītojošais pasākums Latvijas Neredzīgo bibliotēkā

2020. gada 20. janvāra pēcpusdienā Rīgas Strazdumuižas vidusskolas 1., 2., 3., 4., 5. klašu audzēkņi kopā ar savām pēcpusdienas grupu audzinātājām Kristīni Saliņu un Daci Izotovu pulcējās Latvijas Neredzīgo bibliotēkā uz 1991. gada janvāra barikāžu dienām veltīto informatīvi izglītojošo pasākumu mūsu skolas skolēniem ,,Vēstures stunda: 1991. gada janvāra barikāžu aizstāvju atceres diena!”. Šis barikāžu aizstāvju atceres dienas pasākums svinīgi sākās ar bibliotekāru Līgas un Sigitas sagatavoto informatīvo vēstījumu skolēniem par 1991. gada janvāra barikāžu laika vēsturiski izšķirīgajiem notikumiem, kad pirms 29 gadiem tūkstošiem brīvprātīgo no visiem Latvijas novadiem devās uz Rīgu sargāt tikko kā neatkarību atguvušās Latvijas stratēģiskos objektus. Skatījāmies un klausījāmies Latvijas neatkarības aizstāvju, barikāžu laika aculiecinieku atmiņu stāstus par tā laika dramatiskajiem notikumiem. Godinot mūsu tautas barikāžu laika varoņus, klausījāmies tādas drosmi, ticību sev un savai valstij stiprinošas, iedvesmojošas dziesmas kā ,,Div’ dūjiņas gaisā skrēja”, Ievas Akurateres ,,Manai tautai”, Igo ,,Cerību Laiks” u. c.  Pasākuma turpinājumā mūsu skolēni iepazinās ar Latvijas Neredzīgo bibliotēkas enerģisko darbinieču Līgas un Sigitas veidotās izstādes dokumentālajām liecībām kā atgādinājumu par mūsu bērniem tagad nu jau tālo barikāžu laiku un tā nozīmīgumu, par tā laika cilvēku pašaizliedzību un drosmi nostāties pret lielvaru gaišākas nākotnes, Brīvības vārdā. Šodienas 1991. gada janvāra barikāžu dienām veltītais pasākums stiprināja pasākuma dalībnieku pašapziņu, ticību sev un savai valstij, drosmi nebaidīties, neļauties sevi iebiedēt. Šis barikāžu aizstāvju atceres dienas pasākums lika visiem padomāt par to, cik svarīgi tagad mums visiem kopā ir nosargāt izcīnīto Brīvību. Mēs tikām rosināti aizdomāties par piederības izjūtu savai valstij, par to, cik mēs katrs esam lepni un pārliecināti par savu valsti, tās neatkarību un drošu nākotni.

Foto: Kristīne Saliņa

Skolēni bibiotēkā pie apaļa galda apskata grāmatas.

Barikāžu atceres pasākumi fotogalerijā