Interaktīva nodarbība “Lieldienas gaidot”

Pedagogs ar bērniem pārrunā redzēto īsfilmu par Lieldienu svinēšanu. Tiek uzklausīti pašu bērnu pieredzes stāsti par lielākajiem pavasara svētkiem. Viena no dažādām Lieldienu svētku tradīcijām ir olu slēpšana. Pedagogs aicina bērnus “izspēlēt” šo tradīciju tuvākajā apkārtnē- parkā. Bērni tiek sadalīti komandās, katrai komandai iedod apkārtnes orientēšanās karti ar kontrolpunktu zīmējumu (piem.- soliņi, smilšu kaste, kāds zīmīgs koks u.c.). Galvenais nosacījums- komandai jāturas visai kopā, jāatbalsta vienam otru, jābūt draudzīgiem. Starts un finišs ir vienā un tajā pašā vietā. Visai komandai jāiziet visi kontrolpunkti. Katram tiek vienāds skaits gardumu, jo kontrolpunktā noslēpti tik gardumi, cik komandu un komandā cilvēku. Lai labumi nesajuktu kopā, tos noliek atstatu katrai komandai atsevišķi.

Pēc šīs atrakcijas pedagogs uzslavē bērnus, uzklausa viņu emocijas, visi gūst prieku par interesanto izklaidi. Visi tiek aicināti izspēlēt šo tradīciju ar savām ģimenēm.

Tad visi dodas pie izdekorētā svētku galda, lai cienātos, atpūstos, un priecātos par kopā būšanu.

Teksts un foto: Skolotāja Santa Kokina

Skolēni skolas pagalmā pēta kartes

Visi foto attēlu galerijā