Informatīvi izglītojošais pasākums mūsu ,,Visuma noslēpumainās dzīles”

2020. gada 3. marta pēcpusdienā Rīgas Strazdumuižas vidusskolas 209. kabinetā pulcējās mūsu 1., 2., 4., 5. klašu audzēkņi kopā ar savām pēcpusdienas grupu audzinātājām Kristīni Saliņu un Daci Izotovu uz pasākumu ,,Visuma noslēpumainās dzīles” Latvijas Neredzīgo bibliotēkas darbinieču Līgas un Sigitas vadībā ar mērķi paplašināt skolēnu redzesloku par astronomijas pamatiem, pastāstīt bērniem saprotamā valodā interesantus zinātniskus faktus un zinātnes atklājumus par bezgalīgo kosmosu. Diskusijās varējām apspriest neparastus un pārsteidzošus faktus par kosmosu, Sauli un Saules sistēmas planētām. Latvijas Neredzīgo bibliotēkas enerģiskās darbinieces Līga un Sigita šīs tikšanās reizes sākumā nolasīja poētisku fragmentu no franču rakstnieka Antuāna de Sent-Ekziperī grāmatas ,, Mazais princis”, kas rosināja mūs aizdomāties par zvaigžņotajām nakts debesīm un Visuma noslēpumiem. Pasākuma noslēgumā tikām iepazīstināti ar amerikāņu rakstnieka Endija Vīra (Andy Weir) romānu ,,Marsietis” (2014) par vientuļu astronautu uz planētas Marss, kā arī noklausījāmies aizkustinošu fragmentu no šī skarbā stāsta par izdzīvošanas alkām 21. gadsimtā. Pasākuma dalībnieki varēja arī paši iepazīties ar tiem Latvijā veidotajiem izglītojošajiem bērnu žurnāliem, piemēram, ,,Spicīte”, ,,Ilustrētā Junioriem”, kuros aizraujoši un uzskatāmā veidā izskaidroti zinātniski fakti un pētījumu atklājumi par kosmosu ar raksturojošiem krāsainiem attēliem.

Foto: Kristīne Saliņa

Bibliotekāres lasa, bērni zīmē

Skolēni zīmē, viena meitene ceļ roku.