Brīvdabas izstāde “Kamēr vēl laiks. Fotoetnogrāfijas sākums Latvijā.”

2022. gada 22. septembrī Strazdumuižas vidusskolas- attīstības centra 10. klases skolēni ar skolotāju S. Kokinu apmeklēja brīvdabas izstādi par fotoetnogrāfijas sākumu un attīstību Latvijā.

Esplanādes laukumā izvietotajā izstādē vairākos stendos varēja aplūkot un iepazīt 20.gs. sākuma gadu dažādu Latvijas reģionu iedzīvotāju ikdienas dzīvi, notikumus. Daudz fotogrāfiju ar Latvijas iedzīvotāju individuāliem un ģimeņu portretiem. Skaisti ir foto ar latviešiem tradicionālajos tautastērpos. Tāpat, ir rasta iespēja iepazīt fotogrāfa kā profesijas rašanos, attīstību, svarīgo nozīmi dažādu notikumu dokumentēšanā un saglabāšanā.

Skolēniem patiesu interesi raisīja savu dzimto vietu, kā Jēkabpils, Daugavpils, Bauskas senās fotogrāfijas, kurās attēlota plašā un daudzpusīgā ražošanas, amatniecības, zvejniecības un daudzu seno tehnoloģiju attīstība un pielietojums Latvijā.

Apmeklējot šo savdabīgo kultūras izstādi, klases skolēni paplašināja zināšanas, pieredzi un guva emocionālu baudījumu.

Foto un teksts: Santa Kokina

Visas pasākuma fotogrāfijas galerijā