4.klases rudens ekskursija uz Siguldu

Silta un saulaina 26.septembra diena. 4.klases skolēni kopā ar vecākiem un audzinātāju Skaidrīti dodas uz Siguldu.

Pa ceļam uz pirmo no ekskursijas mērķiem vērojam jau dzeltēt un sārtot sākušās koku lapas. Īpaši skaists skats paveras, braucot gar straujajiem Gaujas līkumiem. Nonākam pie Siguldas panorāmas rata. Kāpjam iekšā, un nu jau skaistumu varam vērot no 30 metru augstuma.

Un nevar taču pabraukt garām Latvijas lielākajai alai – Gūtmaņa alai.

Tālāk dodamies uz Siguldas Zoo, kas plešas 11 h platībā Gaujas Nacionālā parka ainavā. Šeit iespējams ieraudzīt, pabarot un paglaudīt kazas, aitas, zebras, kamieli, lamas, alpakas, strausus, trušus, cūciņas; papriecēt acis pie pāviem, surikatiem, pērtiķīšiem.

Kad dzīvnieciņi ir saglaudīti un pabaroti, saprotam, ka arī mums gribas paēst. Tā nu turpat pļaviņā top pikniks. Paldies skolas saimniecēm par garšīgajām pusdienām, par kurām vienprātīgi nospriežam, ka labprāt tādas baudītu katru dienu.
Atceļā uz skolu vēl piestājam Rāmkalnu Atpūtas parkā. Tur nu izpriecājamies 200 m garajā rodeļu trasē, katrs izbraucot pat vairākas reizes. Atrakcijas noslēdzam, nošļūcot no kalna ar kameru.

Protams, vēl pēdējais prieciņš – veikals! Un tad jau var braukt mājup.

Teksts un foto: Skaidrīte Boļšaka

Ekstursijas foto attēlu galerijā