Komentāru nav

Eiropas Sociālā fonda projekts “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” 2017. – 2020. gads

Karjeras atbalsta pasākums “Draugos ar elektrību”

2018. gada 30. janvārī mūsu skolas 8.-10. klašu izglītojamie apmeklēja Latvijas Energoefektivitātes centru Jūrmalā un iepazinās ar elektroenerģijas ražošanas veidiem mūsdienās. Tika veidota izpratne par elektroenerģijas ekonomisku izmantošanu, energoefektivitāti, kā arī ar savu iespēju apzināšanu elektroenerģijas efektivitātes izmantošanā. Tika radīts priekštats par enerģētiķa darbu un profesijām.

Skolēni elektrum ēkā iepazīstas ar paraugiem

Izstāde „Skola – 2018”

Sestdien, 24. februārī, Strazdumuižas internātvidusskolas vecāko klašu skolēni projekta “ Karjeras atbalsts izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, apmeklēja izstādi „Skola – 2018”.

Daļa skolēnu izstādi apmeklēja ar lielu interesi par savām perspektīvajām studiju vietām, bet daļa meklēja sev piemērotākās profesijas un to pieejamību cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Apmeklējuma laikā skolēni izmantoja iespēju savākt informāciju par dažādākajām profesijām un iespējams savām nākamajām augstskolām, gan runājot ar augstskolu studentiem un darbiniekiem, un vācot bukletus ar kontaktinformāciju, gan apskatot un izmēģinot dažādas praktiskas lietas. Īpaši liela interese tika izrādīta par Latvijas bruņoto spēku izstādītajiem ieročiem un munīciju, jo to visu varēja paturēt rokās, aptaustīt un par katru no tiem tika paskaidrots. Ātrās medicīniskās palīdzības mašīna arī bija pastiprinātas intereses objekts, kurā varēja iekāpt iekšā un iepazīties ar esošo aprīkojumu.

Vērojot mūsu grupu var secināt, ka skolēnus vairāk interesēja informāciju tehnoloģiju studijas gan Latvijā, gan ārzemēs, medicīnas studijas un mūzikas studiju programmas. Kā vairāk piemērotās studiju vietas skolēnu vidū tika minētas: Rīgas Stradiņa universitāte, Daugavpils universitāte, Ventspils augstskola.

Kopumā skolēni šīs izstādes apmeklējumu vērtē kā ļoti noderīgu savu karjeras mērķu sasniegšanai un realizēšanai.


Karjeras attīstības atbalsta pasākums “Amatnieka darbnīca”

2018. gada 19. un 22. marts

Mūsu skolas izglītojamie tikās ar mākslinieku – tautas amata meistaru Māri Dubkevicu. Tuvāk iepazinās ar dažādām tautas amatniecības tradīcijām, latviešu tautas amatnieku darbu, iespējām apgūt dažādu amatu prasmes, kā arī piedalījās radošajās darbnīcās, savu spēju un interešu apzināšanai.

Meisters zēnam rāda kā veidot māla figūriņas
Meisters pie galda māca bērniem kā gatavot svilpes
Bērnu izgatavotie māla darbiņi

Karjeras attīstības atbalsta pasākums “Sēklu muss”

20. novembrī un 30. novembrī mūsu skolā notika Karjeras attīstības atbalsta pasākums “Ražots Latvijā”, piedaloties pārtikas uzņēmuma “Sēklu muss” pārstāvim, prezentējot darba vidi un darba specifiku nelielā pārtikas uzņēmumu, iepazīstinot ar profesijām un nepieciešamajām prasmēm, lai strādātu šāda veida uzņēmumos. Skolēniem bija iespēja praktiski apzināt savas spējas darbojoties veselīgu saldumu izgatavošanas meistarklasē.

Attēli galerijā


Karjeras atbalsta pasākums“Uzzini, izmēģini, ieinteresējies”

2019. gada 14. februārī

Mūsu skolā 14. februārī   notika karjeras attīstības atbalsta pasākums, lai rosinātu izglītojamos apzināt savas spējas un intereses, darbojoties tehniski radošajās darbnīcās: “ Flabera ķīmiķis” 4.-7. klases izglītojamajiem un “Profesiju riču raču”    8.-12. klases izglītojamajiem. Stāstījuma un prezentācijas laikā bija iespēja iepazīties ar ķīmiķa, būvnieka, programmētāja , aprūpētāja darba vidi, pienākumiem un nepieciešamajām darba prasmēm un izglītības iespējām, lai apgūtu šo profesiju,  iepazīt sevi, lai veiksmīgi plānotu karjeru.

Attēli galerijā

Attēli galerijā


Izstāde “Skola 2019”

2019. gada 1. marts

Karjeras attīstības atbalsta projekta ietvaros, 1.  martā mūsu skolas izglītojamiem bija  iespēja piedalīties  izstādē “ Skola 2019” Ķīpsalā, kas ir nozīmīgākais izglītības iespēju pasākums Latvijā. Tika piedāvāta plaša un kvalitatīva informācija par mācībām Latvijā un ārzemēs ,un palīdzība izvēlēties piemērotāko izglītības ceļu. Diemžēl neredzīgiem izglītojamajiem vairumā gadījumu  tiek piedāvāts iekļauties jau esošajās akreditētajās izglītības programmās,  bez papildus atbalsta pasākumiem.

  Vienlaikus Ķīpsalā notika starptautiska grāmatu un izdevniecību izstāde “ Latvijas grāmatu izstāde 2019”, kur varēja tikties ar rakstniekiem, baudīt autoru lasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos.

Kopumā saturīga un pozitīvām emocijām piepildīta diena.


Komentāri ir slēgti.

Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītiet sīkdatņu vākšanai. vairāk informācijas

Lai uzlabotu lapas funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītiet sīkdatņu vākšanai.

Aizvert