Patriotu mēneša noslēguma izrāde “Daugava Daugaviņa”

Par godu mūsu Latvijas dzimšanas dienai un, noslēdzot patriotisma mēnesi, mūsu skolā tapa emocionāls uzvedums  “Daugava – Daugaviņa”.

Daugava, ne velti saukta par mūsu Likteņupi vai Māmuliņu, pieder mums visiem, un tajā pašā brīdī tā nepieder nevienam. Cilvēka mūžs ir sīciņš, ja salīdzina to ar Daugavu. Daugavas mūžs ir kā akmens mūžs, kā Saules mūžs; cilvēkam neredzēt ne tā sākumu, ne galu. Upes krastos notikušais cieši saistīts ar tās iedzīvotāju vēstures svarīgākajiem notikumiem. Daugava – simbols, kurš izteic Latviju un latviešus, ir veidojis mūs par tautu, bet tautu – par nāciju.

Lai parādītu lielo mīlestību pret Latviju, 30.novembrī un 1.decembrī  Kustību/ emocionālās pašizpausmes pulciņš bija sagatavojis uzvedumu “Daugava – Daugaviņa”. Uzvedumā neizpalika  blokflautu pulciņa sagatavotā blokflautu spēle. Emocionālu noskaņojumu deva  5.-12.kl. skolas ansamblis, kurš bija iedziedājis un ieskaņojis pa klašu grupām, latviešu tautai tik nozīmīgas dziesmas: M.Brauna sakomponēto “Daugaviņa” ar V.Plūdoņa vārdiem, M.Lasmaņa sakomponēto ar Ā.Elksnes vārdiem “Mans mantojums”, kā arī dzirkstoši iedziedāta latviešu tautas dziesma “Daugaviņa lielījās”.

Foto: Ineta Loginova

Skolēni pēc izrādes tērpos nostājušies pret skatītājiem

Visi izrādes foto