Pasākums par Rebekas Lukošus grāmatu “Nepaklausīgais vectēvs” programmas “Lasi un vērtē ’22” ietvaros

2022. gada 9. novembra vēlā pēcpusdienā Rīgas Strazdumuižas vidusskolas – attīstības centra 209. kabinetā pulcējās mūsu skolas 4. – 8. klašu (2. un 3. grupas) topošie grāmatu eksperti kopā ar savu 2. grupas audzinātāju Kristīni Saliņu un 3. grupas audzinātāju Daci Izotovu uz bērnu un jauniešu lasīšanas veicināšanas programmas “Lasi un vērtē ’22” ietvaros “Bērnu žūrija 2022” pasākumu Latvijas Neredzīgo bibliotēkas rosīgo darbinieču vadībā ar mērķi veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, saliedēt mūsu grāmatu mīļotājus kopīgām lasīšanas aktivitātēm un rosināt diskusijās paust savas domas un vērtējumu par jaunākajām grāmatām latviešu valodā, kas pamatā domātas bērnu auditorijai. Latvijas Neredzīgo bibliotēkas darbinieces Līga un Gundega šajā tikšanās reizē mūs tuvāk iepazīstināja ar latviešu mākslinieces Rebekas Lukošus sarakstīto un ilustrēto grāmatu “Nepaklausīgais vectēvs”(2021).

Skolotājas klases prienšā lasa skolēniem grāmatu. Skolēni sēž solos.

Abas bibliotekāres, atraktīvi lasot priekšā šo ar gaišu humora izjūtu caurstrāvoto stāstu, rosināja mūsu skolas bērnus kopā ar grāmatas galveno varoni izrauties no ikdienas rutīnas un izbaudīt valdzinošos nepaklausības priekus bez kādiem vecuma ierobežojumiem – brīvi doties, kur deguns rāda, spēkus netaupot līdz pagurumam soļot gar jūru, našķoties ar neveselīgiem gardumiem, svinēt svētkus ar patiesu prieku… Pasākuma dalībnieki tika aicināti izjust empātiju un solidaritāti starp dažādām paaudzēm, kā arī paši varēja iepazīties tuvāk ar šo mākslinieces Rebekas Lukošus radīto stāstu bērniem. Sirsnīgs paldies bibliotekārēm par gūtajiem iespaidiem un pozitīvajām emocijām! Šis lasīšanas pasākums mūsu skolas grāmatu mīļotājiem veicināja lielāku interesi arī par citām jaunākajām bērnu grāmatām.

Nameda klases priekšā stāsta par grāmatu.

Foto: Kristīne Saliņa

Pasākuma foto attēlu galerijā