Noķert vasaru pašā ziemas vidū Latvijā var tikai aizbraucot uz Salaspili un apmeklējot Nacionālā botāniskā dārza Oranžēriju, kā to izdarīja 16.01 2019. abas 7. klases!
Šodien oranžērijās aplūkojamas ap 2100 augu taksoni, no visas pasaules, kuri pārstāv 116 dzimtas un 412 ģintis. Šeit atradīsiet botāniskā dārza tādas augu kolekcijas – sukulentu kolekciju, kurā ietilpst agaves, kaktusi, alojes, u.c. Kaktusu kolekciju, kurā ietilpst vairāk nekā 600 dažādību, tai skaitā 100 taksonu ripsāļu, epifilu, lepizmiju, u.c. lapu kaktusus – atšķirīgas formas, nokrāsas, durstīguma pakāpes, izstieptus vai apaļus, ložņājošus un krāšņi ziedošus. Iespējams, tieši kaktusu kolekciju var nosaukt par dabas paradoksālās daudzveidības īsāko konspektu. Sīkstie augi uzzied neticami trauslos un skaistos ziedos, kuru krāsu palete pārspēj jebkura mākslinieka fantāziju.
Bet kas no tā visa patika septītajiem vislabāk?
Pirmā vietā sukulentu zāles ,,karalis” –pūķkoks, kuram tagad ir 2 galvas, bet pēc gadiem izaugs arī 4 un pat 6 galvas.
Ginesa rekordu sarakstā ir Bengālijas fikus, kura 1koka platība aizņem 2 ha!!!
Bet ar lielu līkumu ir jāiet garām vienam no indīgākajiem pasaules augiem – oleandram!
P.S. 16.01. bija pasakaina ziemas diena, kura visiem paliks atmiņā kā jauks kontrasts!
Apmeklējot oranžēriju, ir jāatceras, ka šeit atrodas ērkšķaini, lipīgi un indīgi augi. Saskarsme ar tiem var izraisīt ādas kairinājumu un veselības problēmas.