Mūsu skolēni Latvijas atklātajā datorikas olimpiādē

2019. gada 18. maijā Latvijas Universitātē norisinājās Latvijas atklātās datorikas olimpiādes fināls. Šī olimpiāde notika jau 4. reizi un tās dalībnieki risina uzdevumus “Scratch” programmēšanas valodā. Tajā piedalījās arī mūsu skolas 8. klases skolēni Dinārs Leišavnieks un Renāts Trifanovs. Tiesības piedalīties finālā abi mūsu skolēni izcīnīja veiksmīgi atrisinot olimpiādes pirmās kārtas uzdevumu. Finālā 28 dalībnieku konkurencē 7.-9. klašu grupā Dinārs Leišavnieks ierindojās 12. vietā, bet Renāts Trifanovs ieņēma 17. vietu.

Atzinīgi jāvērtē arī olimpiādes organizētāju atsaucība, kas Renātam Trifanovam uzdevumus bija sagatavojuši digitālā formā ar iespēju lasīt datora displejā palielinātā veidā, kā arī deva iespēju lietot elektronisko lupu.

Foto: Uģis Krūkliņš

Dinaŗs Universitātes lielajā aulā