Latvijas 3. atklātā datorikas olimpiāde

2018. gada 12. maijā Latvijas Universitātē norisinājās Latvijas atklātās datorikas olimpiādes fināls. Šī olimpiāde notika jau 3. reizi un tās dalībnieki risina uzdevumus “Scratch” programmēšanas valodā. Tajā 7. -9. klašu grupā piedalījās arī mūsu skolas 7. klases skolnieks Dinārs Leišavnieks. Tiesības piedalīties finālā Dinārs Leišavnieks bija izcīnījis veiksmīgi pārvarot olimpiādes pirmo kārtu. Lai arī šoreiz augstas vietas un vērtīgas balvas izpalika, tomēr jāuzteic Dināra ieinteresētība un ieguldītais darbs, jo, kaut arī viņš “Scratch” programmēšanu bija apguvis tikai dažus mēnešus, tomēr spēja līdzvērtīgi sacensties ar Latvijas labākajiem programmētājiem.

Atzinību ir pelnījis arī mūsu skolas skolnieks Renāts Trifanovs. Viņš piedalījās olimpiādes pirmajā kārtā, bet neiekļuva finālā pēc iegūtajiem punktiem, un kā olimpiādes atklāšanā atzīmēja tās organizētāji – šogad pirmās kārtas uzdevums bija tik sarežģīts, ka daudzi topošie programmētāji vienkārši savus risinājumus neiesūtīja.

Novēlēsim mūsu skolēniem panākumus arī turpmāk!

Olimpiāde attēlos:

Dinārs Latvijas Universitātes Lielajā aulā

Viena no datorklasēm, kur norisinājās olimpiāde.

Olimpiādes dalībnieki Latvijas Universitātes Lielajā aulā olimpiādes noslēgumā.

Pateicības diploms Dināram par piedalīšanos olimpiādē.

Olimpiādes medaļa kādu saņēma katrs tās dalībnieks.