Konkurss “Sniegavīra stāsti” – 2021. gada februāris

Šajā sniegotajā ziemā esam baudījuši dažādus ziemas priekus:
laidušies ar ragaviņām no kalniņa, pikojušies, vēluši lielākas un mazākas sniega bumbas, būvējuši sniega cietokšņus. Turpinoties sniegotajai ziemai, 2021. gada 16. februāra pēcpusdienā Rīgas Strazdumuižas vidusskolas plašajā, sniegiem klātajā sporta laukumā mēs, 2. grupas (2., 3., 4., 5. kl.) audzēkņi kopā ar savu pēcpusdienas grupas audzinātāju Kristīni Saliņu, esam sanākuši uz radošu aktivitāti svaigā gaisā, lai visi kopā uzveltu mūsu grupas sniegavīru. Kopīgā, saliedētā komandas darbošanās ir vainagojusies ar labiem panākumiem: sporta laukumā tagad gozējas apaļīgais un brašais sniegavīrs Spelgonītis, kura mīlošā sirds, tāpat kā mūsējās, pieņem un mīl mūsu Latvijas ziemu tādu, kāda tā ir. Zem baltā un pūkainā Spelgonīša dzeltenās cepures mums ir paslēpts arī kāds pārsteigums jautrībai: mazi burkānu radziņi, kas mūsu lielisko sniegavīru padara tikai dzīvīgāku, savā ziņā arī nerātnāku, draiskulīgāku.

Teksts un foto: Skolotāja Kristīne Saliņa

Skolēni būvē sniegā. Ļoti daudz sniega.  4 skolēni sēž sniegā ar sniega lāpstām pēc paveiktā darba, divi stāv pie uzceltā sniegavīra.

Gr.”Komatiņi” bērni devās skolas lielajā pagalmā, lai izveidotu sniegavīra stāstu. Emīls izveidoja sniegtārpiņu ar 10 posmiem, jo vienpadsmitajam vairs neatlika spēka. Laura no sniega izveidoja lielajam ozolam seju. Lielais ozols priecīgs!

Teksts un foto: Skolotāja Ingrīda Ščurevska

Sniegā tiek lipinātas bumbas.  Skolotāja Inta ar saviem audzēkņiem skolas parkā.

1.a un 1. mazākumtautību klašu “Sniegavīra stāsts”

Konkursa ietvaros mēs 1.a un 1.maz. klases  cēlām sniegavīru un cietoksni. Laiks bija patīkams un sniegs lipīgs.  Audzināmajiem tika skaidrots, ka ja temperatūra ir virs 0 grādiem , sniegs kūst un kļūst lipīgs.

Abu klašu audzēkņi  cītīgi vēla sniega smagās bumbas. Sniegavīru nosaucām par “Robotu”, jo nesanāca apaļas bumbas , bet kantainas. Savukārt 1.maz. klases audzēkņi bija sajūsmā par cietokšņu celšanu. Kūstot sniegam, beidzot audzēkņi varēja tikt līdz šūpolēm.

Kopā ar bērniem darbojās skolotājas Gundega un Santa.

Teksts un foto: SkolotājasSanta Kurina un Gundega Tabaka

Visi 7 skolēni un skolotāja Santa pie uzceltā sniegavīra. Pieci bērni pie liela sniegavīra.

“Cipariņu” ziemas stāsts:

Ziemas zaķi mūsu parkā!
Atnāca ziema auksta un barga.
Zemi apklāja balts un salts sniegs.
Putni un koki nedziedāja, stāvēja klusu un mierīgi.
Bija tik auksti, ka balti zaķi sakāpa kokos!

Teksts un foto: Skolotājas Žanna Malošenoka un Dina Kaļāne

Bērni uz koka lipina sniegu.  Bērni pie koka ar uzlipinātu zaķi sūta sveicienus

Punktiņu sniegavīrs

Mūsu skolā, Strazdumuižas vidusskolā- attīstības centrā notika  sniega velšanas un  no sniega izveidotām dažāda veida figūrām konkurss. Piedalījās arī grupa “Punktiņi” ar  savu sniegavīru “lielā cepure”. Kā teica Gabriela – sniegs ir ļoti slapjš un smags. Liksim cepuri , lai neizkūst! Vēlām pikas kopā ( ar sk.Santu).

Darbiņš izdevās labi – ielikām actiņas, deguntiņu , mutīti, un spainīti, lai sniegavīrs tik ātri neizkustu. Pēc  labi padarīta darba Gabriela šūpojās  un lēca uz batuta skolas iekšējā pagalmā .

Teksts un foto: Skolotāja Santa Kurina

Sniegavīrs ar burkānu deguna vientā un spaini galvā.  Gabriela ar skolotāju Santu Kurinu sēž pie sniegavīra bubmas.

Visi “Sniegavīra stāstu” foto attēlu galerijā