Grāmatu ekspertu “Bērnu žūrija 2022” pasākums lasīšanas veicināšanas programmas “Lasi un vērtē ’22” ietvaros

2022. gada 5. oktobra vēlā pēcpusdienā Rīgas Strazdumuižas vidusskolas – attīstības centra plašajā konferenču zālē Latvijas Neredzīgo bibliotēkas darbinieces Līga un Gundega kopā ar mūsu skolas 2. grupas audzinātāju Kristīni Saliņu un 3. grupas audzinātāju Daci Izotovu sapulcināja savus 4. – 8. klašu zinātkāros grāmatu mīļotājus uz bērnu un jauniešu lasīšanas veicināšanas programmas “Lasi un vērtē ’22” ietvaros “Bērnu žūrija 2022” pirmo pasākumu šajā mācību gadā. Ar mērķi veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, saliedēt mūsu skolas mazos lasītājus kopīgām lasīšanas aktivitātēm un rosināt diskusijās droši paust savas domas un vērtējumu par jaunākajām grāmatām, kas pamatā domātas bērnu auditorijai, Latvijas Neredzīgo bibliotēkas darbinieces Līga un Gundega aicināja mūs arī šogad iesaistīties ikgadējā lasīšanas veicināšanas programmā “Lasi un vērtē” un kļūt par “Bērnu žūrija 2022” grāmatu kolekcijas ekspertiem. Bibliotekāres pastāstīja par plānoto sadarbību ar mums šajā mācību gadā un mūsu topošo grāmatu ekspertu auditorijai uzdāvināja “Lasi un vērtē ’22” informatīvos plakātus. Pasākuma turpinājumā tuvāk tikām iepazīstināti ar populārā vācu rakstnieka, dziesminieka un satīriķa Marka Uves Klinga līksmo un asprātīgo grāmatiņu “Diena, kad ome salauza internetu”(2021). Abas rosīgās bibliotekāres, atraktīvi lasot priekšā šo jautro stāstu,  iedvesmoja mūsu skolas bērnus iejusties aizraujoši aprakstītajā situācijā, kad visā pasaulē uz dažām stundām pārstājis darboties internets. Pie šīs globālās problēmas pamatoti varētu būt vainojama kāda omīte kādā Vācijas pilsētiņā. Bez interneta nekas vairs nav tā, kā bija agrāk. Neviens nezina, ko iesākt – kā dzīvot bez interneta? Par spīti tam, ka internets neiet, diena galu galā izvērtās visnotaļ jauka: opītis atrada bēniņos ģitāru un atnesa radio, un viņi visi kopā dejoja, dziedāja, spēlējās un priecājās, kā arī visi kopā mielojās ar bezmaksas picu.

Skolēni konferenču zālē klausās lasījumu

Aizraujoši jestrais stāstiņa sižets lika smieties gan lieliem, gan maziem.

Bibliotekāru un skolotāju aicināti, pasākuma dalībnieki arī paši varēja iepazīties tuvāk ar šo mākslinieces Astrīdas Hennas ilustrēto rakstnieka Marka Uves Klinga sarakstīto jautro grāmatu bērniem. Sirsnīgs paldies rosīgajām bibliotēkas darbiniecēm par gūtajiem iespaidiem un pozitīvajām emocijām! Šis lasīšanas pasākums mūsu skolas grāmatu mīļotājiem veicināja lielāku interesi arī par citām jaunākajām bērnu grāmatām.

Teksts un foto: Kristīne Saliņa

Skolēni ar plakātu par "Lasi un vērtē"

Visi pasākuma foto attēlu galerijā