Ekskursija uz Bauskas, Mežotnes pilīm un pirmā Latvijas Republikas Valsts prezidenta mājām ,,Aučiem”, kā arī uz z/s,,Bētras”

15.05.2019. plkst . 9.00 10./11., un meitenēm no 8.**un 9.klasēm devāmies ar skolas autobusu ekskursijā pa nosaukto maršrutu.
Bauskas pils atrodas Bauskas pilsētas teritorijā, gleznainā ainavā uz zemes strēles starp Mūsas un Mēmeles upi, netālu no vietas, kur, tām saplūstot, veidojas Lielupe. Pils ir atjaunota līdz ,,nepazīšanai”.

Mežotnes pils mūs apbūra ar savu gleznaino apkārtni – parku un pontona tiltiņu, uz kura iznāca dzīvespriecīgs foto!

Pirmā Latvijas Republikas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes dzimtas mājās mūs ļoti laipni sagaidīja gide, un lai gan mēs jau bijām drusku noguruši, viņa mūs aizrāva ar savu bezgala interesanto stāstījumu par prezidentu!

Lielupes krastā notiesājām līdzi paņemtās pusdienas un steidzāmies paspēt apskatīt bišu stropus zemnieku saimniecībā ,,Bētras”. Visi skolēni atzinās, ka bišu stropu tik tuvu redz pirmo reizi !

Īpaši labas atsauksmes bija par diviem mājas sargiem – Leilu un Kripto!

Foto: Irēna Ozoliņa

Visi ekskursijas foto galerijā