Komentāru nav

Barikāžu laiks 15.01.- 20.01.2018.

Barikāžu vēsturiskā nozīme – barikāžu laiks ir vēsturisks apzīmējums1990. gada 4. maijā atjaunotās Latvijas Republikas aizsardzības pasākumiem, kas tika organizēti Rīgā un citās Latvijas pilsētās no 1991. gada 13. līdz 27. janvārim. Plašākā nozīmē šis apzīmējums var tikt attiecināts uz laika periodu līdz 1991. gada 21.augustam, kad notika pēdējais OMON specvienību uzbrukums Jēkaba kazarmām.

Janvāra barikādes ir viens no tiem mītos ietītajiem notikumiem, kurš tā arī paliek līdz galam neizmeklēts. Tā arī nav noskaidrots, tieši kas 1991. gada 20. janvārī nošāva kinooperatoru Andri Slapiņu, Gvido Zvaigzni un vairākus miličus.

Mūsu skolēni apmeklēja LNB un iepazinās ar “Barikāžu laiku” – 13.01.-27.01.1991., grāmatās, bildēs un video. Iepazinās ar laiku, kad LTF Dome 1991. gada 13. janvārī izsludināja Vislatvijas tautas manifestāciju, lai atbalstītu likumīgi ievēlēto valdību un apsargātu stratēģiski svarīgos objektus, ar laiku, kas tiek attēlots kā nevardarbīgas brīvības cīņas, iepazinās arī ar zaudējumiem :

“Kāda parasta ziemas diena – auksta, bez sniega, bet Rīga ziedēja un asaras bira pār vaigiem. Vakarā sūrstēja acis. Jūs bijāt aizgājuši tālāk par mums, uz priekšu. Gaismā. Gaisma ir tik skaita, bet atpakaļceļa nav pat no turienes.”

 D. Sokolovs
“ Latvijas Jaunatne”
1991.g. 27.janvārī, nr.7

Pasākums attēlos:

 

Komentāri ir slēgti.

Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītiet sīkdatņu vākšanai. vairāk informācijas

Lai uzlabotu lapas funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītiet sīkdatņu vākšanai.

Aizvert