Baibas Pikas gleznu izstāde “Vasara laukos. Mākslas “ISMI” Latvijas Neredzīgo bibliotēkā

Izstāde īsteno mūsu skolas dalību vietējās kopienas kultūras dzīvē Juglā. Tā atbilst kompetenču pedagoģijas prasībām un programmu ieteikumiem.

Siena ar gleznām

No 2022. gada 5. oktobra Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Rīgā būs iespējams apskatīt Baibas Pikas grafiskos un reljefos zīmējumus mākslas izstādē “Vasara laukos”. Deniss Ovsjaņņikovs, 12. klases skolēns, testēja zīmējumus un deva autorei vērtīgus padomus darbu pilnveidošanai, labākai neredzīgu cilvēku uztverei. Autore turpinās reljefu zīmējumu izstrādāšanu. Šī izstāde notiek projekta ietvaros, skolēni iesaistīsies tēmas vizuālā un vārdiski literārā attēlošanā.
Pirmdien, 10. oktobrī, plkst. 14.00 Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Rīgā notiks Baibas Pikas gleznu izstādes “Vasara laukos” atklāšana un tikšanās ar darbu autori Baibu Piku. Atklāšanu vadīja metodiķe Gundega Tabaka. Runāja par mākslinieka ceļu un izstādītajiem darbiem, kā un kad tie tapuši un kādi ir pamudinājumi un ietekmes. Izstādi iekārtoja mākslinieces Baibas Pikas dēls Toms Lucs.

Skolotāja un bibliotēkas darbiniece Gundega stāsta par izstādi

Autore Baiba Pika ir kino māksliniece mākslas filmām “Bailes”, “Vasara bija tikai vienu dienu”, “Ja nebūtu šī skuķa”, “Vecrīga uz iekšu, Vecrīga uz āru”. Kopš 1986.gada ir mākslas pedagoģe, bet kopš 1999. gada Vizuālās un taustāmās mākslas skolotāja Rīgas Strazdumuižas vidusskolā – attīstības centrā, kā arī gleznotāja, kas piedalās Mākslinieku savienības Rudens un Mākslas dienu izstādēs. Viņa ir māksliniece ar lielu pieredzi.

Skolēni sēž un klausās

Šajā izstādē varēs redzēt dažādu stilu un dažādu žanru darbus, kas tapuši dažādu ideoloģiju laikā, autores ideju un iztēles plūsmā, piemēram, klusās dabas pārvēršana skatījumā caur Kazimira Maļēviča “Melno kvadrātu”. Vasarīgus laukus autore attēlo supremātisma un ģeometriskā abstrakcionisma stilā. Ir glezna, kurā attēlots konuss abstraktā ekspresionisma stilā. “Vecās durvis” un “Ainavu ar dīķi” krāsu laukumu gleznošanas stilā, kur var manīt Marka Rotko ietekmes. Nekur nepazudīs arī klusās dabas, pilsētu un dabas ainu virpulis. Tāpat izstādē varēs ieraudzīt gleznas, kurās varēs manīt autores uzskatu par šobrīt notiekošo Ukrainā, savdabīgā un interesantā veidā abstrakti attēlojot Šarla de Kostēra “Pūcesspieģeļa” varoņa izjūtas cīnoties par Flandrijas brīvību no spāņu likumiem.

Foto: Baiba Pika

Attēli foto galerijā