No comments yet

Patriotu nedēļā atmiņu kamolus tinam

Gadi skrien vēja spārniem un mēs tiem līdz. Šogad esam devītā, izlaiduma klase. Atskatoties uz vienpadsmit gados paveikto tieši “Patriotu nedēļās”, izglītojamo veikums ir ražens. Darbiņi tapuši, keramikas, dizaina un tehnoloģiju nodarbībās, gan pēcpusdienu radošajās stundās.

Šķetinot atmiņu dzīparus, izrādās, šo, to, izglītojamie ir piemirsuši. Skolotājas plauktos un kastītēs gan ar rūpību gatavotie darbiņi atraduši slēptuvi, un svētkos tiek celti goda vietā. Tā piem: pašu gatavotie, krāsotie karodziņi, no papīra veidotās tautumeitas, keramikas svečturi, karodziņu turētāji, no papīra šķīvjiem un makaroniem gatavotās saktas, no salvetēm līmētie svētku ziedi, tautumeita no dzijas utt.

Galdiņš ar Latvijas simboliem - lelles tautastērpos, karodziņu, grāmatu "Rīgas tilti" un citiem.

Kā katru gadu “Patriotu nedēļā” izglītojamie sniegs koncertu, apmeklēs pasākumus, vēros svētku rotā greznoto Rīgu. Atkārtos aktuālo informāciju, tērpsies svētku drēbēs, klās svētku galdus.

Šodienas svarīgais uzdevums:  vienu atmiņu no kamola, kur dzīpari tinas, vijas un krustojas, atšķetināt un par to uzrakstīt! Izglītojamie strādāja radoši, atmiņu dzīpari tika šķetināti. Artūrs K., ar lielu interesi bija izpētījis visus Rīgas lielākos tiltus, arī vēsturiskos.

Klases audzinātājas atnestā lellīte – tautumeita, notraukusi senatnes putekļus, lepni sēž rakstīto atmiņu vidū.

Galdiņš ar lelli tautastērpā, karodziņu un 8 lapām ar latvijas kontūru.

Ar atmiņām dalījās: Artūrs K., Alīna A., Vera V., Diāna D., Lelde Ķ., Raivo V., Ralfs M., Ariana K., sk. Ligita Z.

Teksts un foto: Ligita Zvirbule

Skip to content