Patriotu nedēļa 3. – 4. klašu grupai

No 11.novembra līdz 18.novembrim Rīgas Strazdumuižas vidusskolā noritēja Patriotu nedēļa. Jau nedēļu iepriekš 3. un 4.klašu skolēni cītīgi gatavojās šim pasākumam. Izdekorēja savas klašu telpas.

Skapis klasē ar latvijas simboliku un skolēnu zīmējumiem. Skolēnu darbi pie stenda. Liels papīra koks ar Latvijas karodziņiem.

Valsts svētku nedēļā ierasti pie apģērba tiek piespraustas svētku noskaņas piespraudes. Lai sagatavotos svētkiem, skolēni piedalījās meistarklasē ”Patriotisku piespraudīšu pagatavošana”, ko organizēja skolotāja J.Strode, un patstāvīgi izgatavoja savu svētku piespraudi.

Divas meitenes veido auseklīšus no papīra. Meitene ar karsto līmi veido darbiņu.

Veidoti ziediņi no lentām Latvijas karoga krāsas lentām.

13.novembrī skolēni visu pēcpusdienu zīmēja taktilos zīmējumus un piedalījās taktilās izstādes veidošanā “Zīmē Latviju”.

Trīs zīmējumi ar latvijas kontūru sarkanbaltsarkanā krāsā.

Otrdien, 14. novembrī 3.-4.kl. skolēniem tika novadīta Patriotiskās audzināšanas stunda. Stundas mērķis bija audzināt patriotisma jūtas pret savu dzimto zemi – Latviju, kā arī veicināt piederības un atbildības izjūtu pret savu valsti. Stundā tika spriests par jautājumiem: Kas ir Latvija? Ko tev nozīmē Latvija? u.c.
Skolēni tika iepazīstināti ar valsts simboliem un galvenajiem vēsturiskajiem notikumiem saistībā ar 18. novembri. Ar lielu aizrautību skolēni piedalījās viktorīna “Zini vai mini – Latvija”. Visvairāk pareizo atbilžu sniedza Staņislavs Kirpičņikovs (4.klase) un Nellija Dambe (3.klase). Stundas beigās skolēni kopā nodziedāja dziesmu “Par Latviju”. Patriotiskās audzināšanas stunda noritēja patriotiskās noskaņās, nostiprinot un pilnveidojot skolēnu zināšanas par Latviju un tās vēsturi.

Skolēni klasē skatās filmu "Kas ir Latvija". Skolēni pie interaktīvā ekrāna skatās filmu par Latviju.

Skolēni pusaplī stāv klasē pie interaktīvā ekrāna.

Piektdien, 17.novembrī, 3.-4. kl. skolēni kopā ar citiem Rīgas Strazdumuižas vidusskolas skolēniem piedalījās pasākumā “Muzikāli patriotiskā stunda”, kas kļuva par ļoti skaistu un skanīgu noslēgumu Patriotu nedēļai.

Teksts un foto: Sk. Jeļena Strode