Pasākums “Pavasara Saulgriežu erudīts” 5. – 8. klasēm

Esam priecīgi aizvadījuši siltas un saulainas Lieldienu brīvdienas: daudz atpūtušies brīvā dabā, šūpojušies, gājuši rotaļās, meklējuši Lieldienu Zaķa paslēptās olas, ripinājuši tās un rīkojuši ar tām īstas spēka cīņas, bet vai zinām, kas ir Pavasara Saulgriežu spēka zīme un simbols? Vai esam aizdomājušies par to, ka arī mūsdienās cilvēkam ir svarīgi dzīvot saskaņā ar Dabu, cienīt to, novērtēt un saudzēt tās resursus? Vai spējam apjaust, cik ļoti esam atkarīgi no Dabas, tās dzīvinošā spēka? Cik daudz tradīciju, rituālu, ticējumu un latviešu tautasdziesmu par Pavasara Saulgriežu laiku zinām? Lai uzzinātu vairāk par Pavasara Saulgriežiem latviešu tautas folklorā un dzīvesziņā, 2024. gada 2. aprīļa pēcpusdienā 209. kabinetā mūsu skolas 5. – 8. klašu (3. un 4. grupas) audzēkņi kopā ar savām audzinātājām Daci un Kristīni audzinātājas Daces vadībā rosīgi uzklāja svētku galdu Lieldienu noskaņās un draudzīgi sasēdušies ap to, ar aizrautību piedalījās tematiskajā viktorīnā “Pavasara Saulgriežu erudīts”. Visvairāk jautrības visiem sagādāja mīklu minēšana par pavasari, par dažādām dabas norisēm. Par atminētajām mīklām katram tika salda balva, bet galvenais jau bija tas, ka visiem tika prieks un gandarījums.

Septiņi skolēni sēž pie galda, skolotāja tur rokās lielu bļodu.

Visi pasākuma foto attēlu galeriā

Teksts un foto: Kristīne Saliņa