Pasākums par Ineses Zanderes “Kaķis uz klavierēm” programmas “Lasi un vērtē ’22” ietvaros

2022. gada 12. oktobra pēcpusdienā Rīgas Strazdumuižas vidusskolas – attīstības centra plašajā konferenču zālē pulcējās mūsu skolas 4. – 8. klašu (2. un 3. grupas) topošie grāmatu eksperti kopā ar savu 2. grupas audzinātāju Kristīni Saliņu un 3. grupas audzinātāju Daci Izotovu uz bērnu un jauniešu lasīšanas veicināšanas programmas “Lasi un vērtē ’22” ietvaros “Bērnu žūrija 2022” pasākumu Latvijas Neredzīgo bibliotēkas enerģisko darbinieču vadībā ar mērķi veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, saliedēt mūsu grāmatu mīļotājus kopīgām lasīšanas aktivitātēm un rosināt diskusijās paust savas domas un vērtējumu par jaunākajām grāmatām latviešu valodā, kas pamatā domātas bērnu auditorijai. Latvijas Neredzīgo bibliotēkas darbinieces Līga un Gundega šajā tikšanās reizē mūs tuvāk iepazīstināja ar latviešu dzejnieces Ineses Zanderes dzejoļu krājumu “Kaķis uz klavierēm” (2021). Abas rosīgās bibliotekāres, atraktīvi lasot priekšā grāmatas dzejoļus, mūsu skolas bērnus iedvesmoja iejusties dzejnieces Ineses Zanderes no jautra skaitāmpanta līdz liriskai balādei lieliski aprakstītajā un mākslinieces Anitas Paegles bagātīgi ilustrētajā noslēpumainajā kaķu pasaulē. Abas bibliotekāres, iepazīstinot mūs ar šo saistošo dzejoļu grāmatu, uzbūra mums no pasaku un fantāzijas pasaules iznākušu satraucošu nakts dzīvnieka tēlu, kurš muzicē, staigājot pa klavieru taustiņiem, un kura pasaulē vienmēr vējo dabas klātbūtne, kur katra dzīva būtne vienlīdz ilgojas būt gan brīva, gan citām piederīga, bet aizraujošie skaitāmpantiņi par kaķi lika smieties gan lieliem, gan maziem. Paldies abām bibliotekārēm par šo sirsnīgo, iztēli rosinošo pasākumu.

Skolotāja Gundega ar bibliotēkas darbinieci lasa un rāda skolēniem grāmatu mūs skolas aktu zāļē.

Teksts un foto: Kristīne Saliņa

Visi pasākuma foto attēlu galerijā