No comments yet

Nodarbība pie suņiem – pavadoņiem

Pie suņa pavadoņa un viņas saimnieka dodamies uz Carnikavas pagastu, Ādažu novadu. Suns – pavadonis tiek sagatavots neredzīgiem/vājredzīgiem cilvēkiem. Tas palīdz saimniekam orientēties maršrutā brīdinot par šķēršļiem.

Skolēni sēž dīvānā ar suņiem

Suņu dāma Neira ir uzticams draugs un palīgs savam saimniekam Viktoram Sergejevam. Neira ir labradors retrīvers, melnas krāsas darba suns. Dzimusi 2015. gada 7. aprīlī. Neira sevi ir pierādījusi, kā ļoti gudru suni – pavadoni. Viņa vienmēr cenšas palīdzēt savam saimniekam, ir tā acis un palīgs. Viktors ar Neiru ļoti veiksmīgi sadarbojas. Neira klausa Viktoru, vajadzīgajā brīdī sniedz atbalstu. Viņa prot atnest dažādus priekšmetus.

Skolēni sēž dīvānā ar suņiem 2

2023 gada 8. februārī Neira laida pasaulē astoņus mīlīgus kucēnus. Neirai šis ir trešais metiens. Kucēni ir gan melni, gan gaiši brūni, tomēr  abi vecāki esot melni. Izrādās, gaišā krāsa ir no vecvecākiem. Mazie suņuki ir mīlīgi, tātad dienās kļūs par suņiem – pavadoņiem, jo tiem ir jābūt mīļiem, paklausīgiem. Tādi šie suņuki arī ir, jo skolēnu rokās tie pārsvarā guļ. Suņiem ir sava istaba, kurā arī viesojamies. Šeit drīkstam tos ņemt rokās. Klausāmies Viktora S. stāstījumā, uzdodam sev interesējošus jautājumus. Izrādās, ka suņi – pavadoņi pensijā dodas desmit gadu vecumā.

Varbūt arī kādam no mums, reiz būs nepieciešams šāds suns, kurš palīdzēs sākt jaunu, pilnvērtīgāku dzīvi kopā ar uzticamu draugu un palīgu…

Pasākumā piedalās: Alīna A., Diāna D., Vera V., Lelde Ķ., Ariana K., Artūrs K., Ralfs M.

Raivo V.,  sk. Ligita Z.

Foto un teksts: Ligita Zvirbule

Skip to content