“Nāc, nākdama, Liela diena….”

27. martā mūsu skolas C klašu skolēni kopā ar skolotājām Inesi Feldmani, Zani Ērentrauti un Intu Loci sanāca kopā, lai priecātos par Lieldienu gaidīšanu.

Noskaidrojām – kādas tad ir pavasara pazīmes dabā un ka tad, kad gaisma uzvar tumsu un diena kļūst garāka par nakti, ļaudis svin Lieldienas: krāso olas, kas ir dzīvības un saules simbols, šūpojas, mazgā muti tekošā ūdenī, vēro norises dabā.

Kopīgi pārrunājām Lieldienu ticējumus, pētījām olu krāsošanas materiālus – sīpolu mizas, sūnas, melno tēju, zilos kāpostus. Pagaršojām arī dzērvenes, jo ticējums vēsta, ka Lieldienu rītā vajag apēst 13 dzērveņu ogas, tad būs sārti vaigi.

Bērni arī uzzināja, ka ir Lieldienu tradīcija, kas raksturīga tikai vienam Latvijas novadam – Kurzemei, un tā ir Putnu dzīšana. Visi kopā dzinām putnus un izspēlējām rotaļas:” Lido – nelido” un “ Šūpojies, tautu meita”!

Noslēgumā katrs izmēģināja veiksmi olu ripināšanā.

Paldies visiem dalībniekiem par aktīvu darbošanos un priecīgo noskaņojumu! Paldies mājturības skolotājam Jānim Markulim par sagādāto olu ripināšanas celiņu.

Skolēnu pie liela galda, uz kura ir lieldienām veltītas lietas - olas, grozi utt.

Visi foto attēlu galerijā

Teksts: I. Feldmane