Muzikālais pasākums “Saules balss īpašnieks Jānis Zābers”

Godinot izcilā latviešu operdziedātāja Jāņa Zābera piemiņu, trešdien, 2023. gada 20. septembrī mūsu skolas 5. – 8. klašu audzēkņi kopā ar savām audzinātājām Kristīni Saliņu un Daci Izotovu devās uz Latvijas Neredzīgo bibliotēku, lai apmeklētu muzikālo pasākumu “Saules balss īpašnieks Jānis Zābers”.

Radošais un atsaucīgais Latvijas Neredzīgo bibliotēkas darbinieku kolektīvs mums bija sagādājis iespēju noklausīties gan paša mākslinieka Jāņa Zābera dziedāto dziesmu ierakstus, gan arī muzikālos darbus no tenora repertuāra jauno mūziķu, mūsu skolas absolvenšu Elīzas Kuprukas un Maijas Fogeles lieliskajā izpildījumā.

Ar lielu interesi klausījāmies latviešu muzikoloģes, grāmatas “Pusvārdā. Jānis Zābers” autores Daigas Mazvērsītes stāstījumu par izcilo latviešu mākslinieku ar saules balsi, vienlaikus iepazīstinot mūsu auditoriju ar savu sarakstīto grāmatu, kurā apkopoti piecus gadus vāktie atmiņu stāsti, dokumenti, fakti, apstākļi un notikumi, kas palīdz jaunā gaismā skatīt unikālās balss īpašnieka, izcilā latviešu tenora Jāņa Zābera dzīves un daiļrades līkločus.

Skolēni bibliotēkas zālē klausās stāstījumu.

Paldies pasākuma rīkotājiem par ieguldīto darbu, jauniem kultūras dzīves iespaidiem un mums visiem sagādāto iespēju arī apcerīgi liriskā noskaņojumā pavadīt laiku šajā rudenīgi lietainajā pēcpusdienā!

Teksts un foto: Kirstīne Saliņa