Maskošanās svētki

Kad rudens vēl lapas krāso zeltā, klāt 31. oktobris, maskošanās svētku laiks, kad daudzviet pasaulē, it īpaši ASV un arī pie mums, Latvijā, tiek grebti ķirbji, vilktas baisas mošķu maskas un pie durvīm klauvē bērni, saucot: “Saldumus vai izjokosim!” Pēc sātīgi gardām vakariņām 2023. gada 31. oktobra tumšā un lietainā vakarā mūsu skolas 2., 3., un 4. grupas bērni kopā ar savām audzinātājām Kristīni, Jeļenu un Daci plašajā skolas konferenču zālē sarīkoja mošķīgu masku vakaru Halovīna svētku pasaules tradīcijās. Patstāvīgi vai ar audzinātāju palīdzību bērni bija izgatavojuši sev mošķīgus masku tērpus, bet 3. grupas bērni īpaši piestrādājuši arī pie telpas noformējuma, lai tas būtu atbilstošs Halovīna svētku tematikai. Mūsu maskošanās svētku vakarā fokuss vairāk tika likts uz kopīgu sanākšanu, kustību rotaļām, dejošanu, iespēju pašiem bērniem radoši un aktīvi izpausties, gūstot patiesu prieku no šī pasākuma. Pasākuma noslēgumā pēc kustību aktivitātēm konferenču zālē visi bērni ar priecīgu satraukumu devās kopīgos saldumu meklējumos uz skolas pirmo stāvu. Bērni guva patiesu prieku un pozitīvu enerģiju no šī pasākuma.

Skolēni maskās sēž skolas aktu zālē.

Visi foto attēlu galerijā

Teksts un foto: Kristīne Saliņa