Latvijas dzimšanas diena

15. novembra pēcpusdienā, patriotiskās nedēļas ietvaros 1. un 2. klases bērniem notika pasākums par godu Latvijas dzimšanas dienai. Skanot latviešu patriotiskām dziesmām kā parasti dzimšanas dienās ir pieņemts mēs ‘’saposāmies’’. Katram bērnam pie krūtīm tika piesprausta patriotiska lentīte, latvijas karoga krāsās. Pasākuma norises laikā, tuvāk aplūkojām un iepazināmies ar latvju rotām, tautiskiem austiem un adītiem apģērba elementiem. Pārunājām no kādiem materiāliem šīs lietas ir izgatavotas. Aplūkojām no māla izgatavotu vāzi un no ādas izgatavotas pastalas. Skolotāja Ieva Lielupe tuvāk iepazīstināja bērnus ar latvju tautas rakstu zīmēm, kas bija ieaustas, ieadītas un attēlotas uz aplūkotajiem lietišķās mākslas priekšmetiem. Bērniem radās liela interese un vēlme izzināt vēl nezināmo par aplūkotajiem tautas lietišķās mākslas izstrādājumiem. Visi aplūkotie latviešu lietišķās mākslas izstrādājumi tika izvietoti nelielā izstāde kuru aplūkot tika aicināti arī citi skolas bērni.

Skolēnu grupa pie izstāžu galda un interaktīvā ekrāna. Galds ar rakstītiem cimdiem, Latvijas karodziņu, lent un svecēmi Latvijas karoga krāsā.

Pasākuma noslēgumā bērniem bij sarūpēts neliels cienasts- konfekte, Latvijas karoga krāsās.

Šis pasākums bērnos radīja lielu interesi un vēlmi aplūkot un pielaikot izstādē izvietotos latviešu lietišķās mākslas izstrādā- jumus.Bērni iejutās ‘’gida’’ lomā un iepazīstināja visus ienācējus klasē ar izstādē izvietotajiem lietišķās mākslas izstrādājumiem.

Teksts un foto: Ieva Lielupe