“Lasi un vērtē ’23” noslēguma pasākums

Pirmdien, 2024. gada 26. februārī Latvijas Neredzīgo bibliotēkas lasītavā kuplā skaitā kopā sanāca mūsu skolas 1. – 8. klašu audzēkņi – zinātkārie grāmatu eksperti kopā ar skolotājām Laimdotu Ž., Skaidrīti B., Jeļenu S., Mārīti D., Daci I., Kristīni S. uz bērnu un jauniešu lasīšanas veicināšanas programmas “Lasi un vērtē ’23” ietvaros “Bērnu un jauniešu žūrija 2023” noslēguma pasākumu Latvijas Neredzīgo bibliotēkas atsaucīgo, enerģisko darbinieču Līgas un Gundegas vadībā.

Skolēni bibliotēkas lasītavā sēž krēslos ar saņemtajiem diplomiem. Skolotāja Skaidrīte saņem ziedus.

Pasākuma norises laikā bibliotekāres Līga un Gundega katram lasīšanas veicināšanas programmas dalībniekam svinīgi pasniedza pateicības rakstu un dāvaniņu par aktīvu dalību “Bērnu un jauniešu žūrija 2023” darbā, kā arī mūsu skolas auditoriju detalizēti iepazīstināja ar grāmatu kolekcijas “Bērnu un jauniešu žūrija 2023” lasīšanas maratona rezultātiem. Par mūsu zinātkāro grāmatu ekspertu klubiņa grāmatām – uzvarētājām vecuma grupā 9+ tika atzītas:
1. vietā: G. G. Ekles “Brālis, kas nebija vajadzīgs”(2023)
2. vietā: V. Maksvītes, M. Marcinkēviča “Bete un lidojošā dzimšanas dienas dāvana”(2022)
3. vietā: T. Lānas “Skeleta Juhana gaitas”(2022).

Par mūsu zinātkāro grāmatu ekspertu klubiņa grāmatām – uzvarētājām vecuma grupā 11+ tika atzītas:
1. vietā: Aino Pervikas “Burmemme”(2022)
2. vietā: Ž. K. Murlevā “Upe, kas tek atpakaļ”(2022)
3. vietā: Dzintara Tilaka “Zlatas ceļš”(2023).

Par mūsu zinātkāro grāmatu ekspertu klubiņa grāmatām – uzvarētājām vecuma grupā 15+ tika atzītas:
1. vietā: J. Jēgerfeldes “Mana kolosālā dzīve”(2022)
2. vietā: S. Edgāras, P. Beorna “Mūru dāma”(2022)
3. vietā: I. Zarambaites “Melndzelmji”(2022).

Kā patīkams, Latvijas Neredzīgo bibliotēkas darbinieču sagādāts pārsteigums bija iepazīšanās ar samojedu šķirnes terapijas suņiem Togo, Klaudiju un Latti un viņu saimniecēm Ievu un Austru no Servisa suņu biedrības ,,Teodors”. Bērni ar aizrautīgu interesi vēroja, klausījās un uzdeva daudz jautājumu Ievai un Austrai par šiem mierīgajiem, labi audzinātajiem, īpaši apmācītajiem suņiem. Uzzinājām interesantas lietas par kanisterapiju. Visi bērni drīkstēja sniegbaltos un piemīlīgos suņukus gan samīļot, gan pabarot ar gardiem kārumiņiem. Visi trīs suņi bez kādas rūkšanas vai ņurdēšanas izturēja tādas pasākuma dalībnieku fiziskās prieka un sajūsmas izpausmes kā bužināšanu, ņurcīšanu, glaudīšanu u. tml.

Gan maziem, gan lieliem pasākuma dalībniekiem šī neikdienišķā, rosīgā tikšanās lika smaidīt un darboties patiesā priekā.

Pasākums noritēja jaukā gaisotnē. Paldies atsaucīgajām, sirsnīgajām bibliotēkas darbiniecēm par veiksmīgu radošo sadarbību, spilgtajiem iespaidiem un pozitīvajām emocijām!

Visi pasākuma foto attēlu galrijā

Teksts un foto: Sk. Kristīne Saliņa