Dzīvnieku patversmes “Labās mājas” apmeklējums

2024. gada 23. aprīļa pēcpusdienā mūsu skolas 3., 4. grupu audzēkņi kopā ar savām audzinātājām apmeklēja Rīgas dzīvnieku patversmi “Labās mājas’’ Mežapurva ielā 2, lai pasniegtu ar mīlestību un sirds siltumu, jau sākot no Ziemassvētkiem, darinātās dāvanas. Dāvanu gatavošanas darbā skolotājas Daces Izotovas vadībā tika iesaistīti visi grupas audzēkņi: kopīgiem spēkiem tika sagādāti materiāli topošajiem dzīvnieku paklājiem, materiālu griešanā strēmelēs un tīšanā kamolā daudz laika un darba ieguldīja skolotāja Dace ar savu audzēkni Namedu, bet 4. grupas audzēkne Zane Bajāre no šiem rūpīgi satītajiem, apjomīgajiem kamoliem no mācībām brīvajā laikā tapoja paklājus patversmes dzīvniekiem. Tie izdevās pārsteidzoši krāsaini un patīkami mīksti. Kad skolotājām Dacei un Kristīnei radās ideja gatavot rotaļlietas dzīvniekiem no kaprona, tad 4. grupas audzēkne Zane ar lielu prieku tās īsā laikā uztapoja. Dzīvnieku patversmes darbiniece Rigonda mums pastāstīja, ka “Labās mājas’’ dod patvērumu kaķiem un suņiem, kuri zaudējuši mājas, pie tam patversmes darbībā tiek iesaistīti arī kinologi, suņu apmācības instruktori un zoopsihologi.

Skolēni un skolotāji nostājušies pie patversmes ieejas durvīm.

Patversmes telpās iepazināmies ar tur mītošajiem kaķīšiem, paglaudījām tos un paspēlējāmies ar tiem, kā arī Latvijas Neredzīgo bibliotēkas darbinieces Gundegas Tabakas vadībā katrs no mums izvēlējās kādu kaķi, kurš patīk vislabāk, lai tad lasītu tam priekšā paša izvēlētu grāmatu no bibliotekāres līdzpaņemto bagātīgo grāmatu klāsta. Vēlāk ar mums arī sasveicinājās sunīte Mona, kuru katrs varēja pabarot ar patversmes darbinieces Rigondas dotajiem kārumiem. Bērni tika informēti par to, kā var kļūt par Dzīvnieku Aizsardzības biedrības dalībniekiem vai brīvprātīgo suņu staidzinātāju. Mūsu bērni uzdeva jautājumus un dalījās ar savu pieredzi mājdzīvnieku kopšanā un lutināšanā.

Visi pasākuma foto attēlu galerijā

Teksts un foto: Kristīne Saliņa