Kultūras pasākums “Arveds Mihelsons – vēsturisko romānu autors Rutku Tēvs”

Godinot latviešu teātra spilgtās personības, talantīgā aktiera, teātra vēstures pētnieka, prozaiķa un dramaturga Arveda Mihelsona, tautā saukta arī par Miķelīti, piemiņu, trešdien, 2023. gada 4. oktobrī mūsu skolas 5. – 8. klašu audzēkņi kopā ar savām audzinātājām Kristīni Saliņu un Daci Izotovu devās uz Latvijas Neredzīgo bibliotēku, lai apmeklētu Arvedam Mihelsonam jeb Rutku Tēvam veltīto pasākumu patriotiskās noskaņās “Arveds Mihelsons- vēsturisko romānu autors Rutku Tēvs”.

Skolēni un skolotāja Dace Izotova Biblotēkas zālē klausās stāstījumu.

Rosīgās Latvijas Neredzīgo bibliotēkas darbinieces Līga un Gundega mūsu auditoriju iepazīstināja ar spilgtākajiem faktiem no šī izcilā un latviskā mākslinieka dzīves un radošās darbības gaitām. Uzzinājām, ka Rutku Tēvs sarakstījis vairāk kā desmit vēsturisku piedzīvojumu romānu, stāstu un vairākas komēdijas.

Pēc daudziem labi pazīstamā romāna “Trīs vella kalpi”(1935) motīviem uzņemtas populārās kinofilmas “Vella kalpi”(1970) un “Vella kalpi Vella dzirnavās”(1972).

Bibliotekāres uz šo pasākumu bija uzaicinājušas arī Rutku Tēva novadnieku, tēlnieku un īstenu Latvijas patriotu, 1991. gada janvāra barikāžu aktīvu dalībnieku, latviešu mākslinieku Visvaldi Kurpeniku, kurš aizrāva mūsu auditoriju ar saviem atmiņu stāstiem, izceļot sava novadnieka, Strazdumuižā dzimušā Arveda Mihelsona jeb Rutku Tēva nozīmīgo vietu savā mākslā, īpaši pievēršoties Rutku Tēva krūšutēliem. Dažus no šiem mākslas darbiem pasākumā varējām gan apskatīt, gan arī aptaustīt.

Alberts un Marta stāv, rokas uzlikuši skulptūras galvai.

Bibliotekāres mums bija arī sagādājušas iespēju uz lielā ekrāna noskatīties un noklausīties Rīgas kinostudijas 1970. gadā uzņemto spēlfilmu “Vella kalpi”, kuras literārais pirmavots ir Rutku Tēva romāni.

Paldies bibliotekārēm par ieguldīto darbu, jauniem kultūras dzīves iespaidiem un mums visiem sagādāto iespēju latviski patriotiskā noskaņojumā mājīgā vidē pavadīt laiku šīs pēcpusdienas rudenīgajos laikapstākļos!

Visi pasākuma foto attēlu galerijā

Teksts un foto: Kristīne Saliņa