Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas pasākums

1949. gada 25.martā notika visplašākā Baltijas valstu iedzīvotāju izsūtīšanas uz Sibīriju. Deportācijā, kura tika saukta par operāciju “Krasta banga”, no Latvijas izsūtīja 29 252 “kulakus” un 12881 “nacionālistu”.

Foto: Nameda Anita Bronka

Arī mūsu skolas darbinieci Ilzi Žvarti kā sešgadīgu bērnu kopā ar māti un vēl sešiem brāļiem un māsām , izsūtīja uz tālo Tomskas apgabalu, kur viņa pavadīja astoņus izsūtījuma gadus: salā, badā, citu tradīciju un dzīvesveida varā. 6.- 8. klases skolēni ieklausījās Ilzes kundzes atmiņu stāstījumā, salīdzināja ar šodienas notikumiem Ukrainā, kas ir skarbs atgādinājums tam,  ka 20. gs. traģēdijas var atkārtoties. Skolēni nāca pie atziņas , ka mums dotā brīvība ir sargājama un lolojama, bet ne pašsaprotama. Tas arī bija galvenais Ilzes kundzes novēlējums, “lai jums nekad nebūtu jāpiedzīvo karš”.

Visi pasākuma foto attēlu galerijā