Karjeras nedēļa 3.-4. klašu grupai „Mana sapņu profesija”

Skolēnu veidotais plakāts ar savām sapņu profesijām.

No 16. līdz 20. oktobrim visā Latvijā jau 11. reizi notika Karjeras nedēļa. Rīgas Strazdumuižas vidusskolas 3. un 4. klases skolēni arī aktīvi piedalījās šajā pasākumā. Pirmdien, 16.oktobrī, notika karjeras izglītības nodarbība „Mana nākotnes profesija”. Nodarbības mērķi bija veicināt skolēnu interesi un izpratni par daudzveidīgo profesiju pasauli, kā arī paplašināt viņu zināšanas par dažādam profesijām, paradīt kopsakarības starp profesiju un darāmo darbu; diskusijā noskaidrot, kā noteikt spējas, prasmes, kas jāņem vērā, lai izvēlētos sev piemērotāko profesiju. Interaktīvi darbojoties, skolēni attēloja dažādas profesijas un noteica darbības jomas.

Zēns klases priekšā rāda profesiju. Skolēni klasē min profesiju.

Mēmais šovs: “Attēlo profesijas pārstāvjus!”

Turpmāk visas Karjeras nedēļas garumā skolēni zīmēja, līmēja, veidoja savas sapņu profesijas aprakstus, aktualizējot, kādas prasmes nepieciešamas dotajā profesijā. Gala rezultātā tapa plakāts „Mana sapņu profesija”.

Divas skolnieces raksta burtnīcās.

Karjeras nedēļas noslēgumā, prezentējot savu darbu, skolēni stāstīja par savu sapņu profesiju, kas jāprot darīt šajā profesijā, kā man iemācīties to, ko es tik labi neprotu, kādās prasmes es apgūstu skolā.
Visu nedēļu 3.-4.klašu skolēni cītīgi darbojās, ieguva jaunas zināšanas par profesijām, noskaidroja, kādas prasmes nepieciešamas viņu sapņu profesijai utt. Viņi bija ļoti gandarīti par paveikto darbu un ar nepacietību gaidīs nākamo Karjeras nedēļu.

Skolēni ar savu sapņu profesiju plakātu.

Teksts un foto: Jeļena Strode