No comments yet

Izstādes ,,Neparastie adījumi’’ apmeklējums

Trešdien, 2023. gada 11. janvārī mūsu skolas 4.- 8.klašu (2. un 3. grupas) audzēkņi kopā ar savām audzinātājām devās uz Latvijas Neredzīgo bibliotēku, lai bibliotēkas darbinieces Līgas vadībā iepazītos ar rokdarbnieces Ilzes Hakas darināto augļu, ogu, dārzeņu un sēņu izstādi “Neparastie adījumi”.  Bērni ar interesi aplūkoja un aptaustīja dažnedažādus rokdarbnieces uzadītos darinājumus, kas ļoti līdzinājās īstajiem augļiem, dārzeņiem un sēnēm to dabiskajā izmērā ar kātiņu, saknītēm, lapiņām. Neredzīgie bērni, aptaustot šos uzadītos darbiņus, varēja gūt pareizu priekšstatu, kā dabā izskatās dažādi viņiem vairāk vai mazāk zināmi augi, piemēram, artišoki, kolrābji, vīģes, granātāboli…

Skolēni un skolotāja pie liela galda uz kura ir daudz adītu dārzeņu un augļu.

Ar aizrautīgu prieku spēlējot spēli ,,Uzmini neparasti parasto!’’, bērni rosīgi meklēja savu izvilkto kartīšu attēliem atbilstošos augus no bagātīgās izstādes kolekcijas.

Šī neparastā izstāde it kā no jauna atklāja pārsteidzoši bagātīgo un daudzveidīgo augļu, ogu, dārzeņu un sēņu pasauli mums apkārt, un atlika tikai aizvērt acis un iztēloties, kā varētu garšot un smaržot īsti apelsīni, brokoļi, ķirbji, redīsi, baravikas, vīnogas, zemenes… Paldies izstādes rīkotājiem par ieguldīto darbu, jauniem iespaidiem un mums visiem sagādāto iespēju jaukā un darbīgā noskaņojumā pavadīt laiku šajā ziemīgi dzestrajā un vējainajā pēcpusdienā!

Foto: Kristīne Saliņa

Visi pasākuma foto attēlu galerijā

Skip to content