Ingrīdas Žagatas keramikas darbnīcas apmeklējums

19.aprīļa saulainā trešdienas pēcpusdienā Strazdu muižas vidusskolas, keramikas pulciņa aktīvisti apmeklēja Skultes pagasta “Ceplus” – Ingrīdas Žagatas radošo keramikas darbnīcu. Bērni iepazinās ar keramikas radīšanas procesu. Kā no māla un akmens masas top trauki un dažādi interjera priekšmeti apdedzinot tos atklātā uguns ceplī. Varēja vērot, kā darbojas tradicionālā virpa un uzdot jautājumus. Skolēni apmeklēja keramikas izstrādājumu veikaliņu, un tika iepazīstināti ar šī darba praktisko pusi. Skolēni, izjautājot keramiķi, ieguva priekšstatu par roku darba izmaksām un pārdošanas iespējām. Varēja arī iegādāties suvenīrus un traukus, priecāties par sakopto dārzu, kurā jau ziedēja pavasara puķes.

keramiķe mīca mālus, skolēni skatās. Skolēni apskata keramikas izstrādājumus.

Teksts: Dace Izotova
Foto: Dace Izotova, Anita Andžāne