Dzejas dienu pasākums “Dzeja elpo!”

Ceturtdien, 2023. gada 28. septembrī mūsu skolas 5. – 8. klašu audzēkņi kopā ar savām audzinātājām Kristīni Saliņu un Daci Izotovu devās uz Latvijas Neredzīgo bibliotēku, lai Latvijas Dzejas dienu atskaņās apmeklētu paši savu veidoto Dzejas dienu pasākumu “Dzeja elpo!”. Latvijas Neredzīgo bibliotēkas darbinieces Līga, Gundega, Ieva un skolotāja Dace vispirms mūsu auditoriju iepazīstināja ar izcilā latviešu dzejnieka Aleksandra Čaka daiļradi.

Bibliotekāre Līga pastāstīja par Aleksandra Čaka urbāno dzeju, par Rīgas nozīmīgo vietu dzejnieka daiļradē. Vecākie audzēkņi zināja atbildēt uz bibliotekāres uzdotajiem jautājumiem par A. Čaka dzīvi un daiļradi. Kā patīkams pārsteigums mums bija sagādāta iespēja noklausīties visiem zināmās dziesmas ar A. Čaka vārdiem “Miglā asaro logs”, “Liepās satumst vēji” mūsu skolas 8. klases audzēkņa Aivja Jonāna lieliskajā izpildījumā. Ņemot vērā to, ka šogad Dzejas dienās tika īpaši izcelti Latgales dzejnieki un kā viens no tiem arī dzejnieks Pēteris Jurciņš, kurš dzimis un uzaudzis Rogovkā, dzejas pasākuma otrā daļa tika veltīta Pēterim Jurciņam, kurš pēc pamatprofesijas ir kriminālists. Ar lielu interesi klausījāmies mūsu skolotājas Daces Izotovas stāstījumu par kriminālista un dzejnieka Pētera Jurciņa dzīves līkločiem, kas dzejniekam viņa daiļradē vairāk tomēr lika pievērsties Rīgai un citām Latvijas pilsētām. Arī tautā mīlētā latviešu dziesma “Vālodzīte” ir šī interesantā dzejnieka sacerēta. Mūsu audzēknis Aivis Jonāns mūs visus atkal iepriecināja ar savu vokālo sniegumu, nodziedot “Vālodzīti”. Lai godinātu abus latviešu dzejniekus, gandrīz katrs pasākuma dalībnieks sagatavoja pašu sacerētas dzejas rindas, kuras ar krāsainiem flomāsteriem uzrakstīja uz garās, baltās Dzejas Takas. Pēc tam visi kopā devāmies pie bibliotēkas tuvumā augošās vecās, kuplās kļavas, kuru apvijām ar savu dzejas rindām aprakstīto Dzejas Taku. Tagad mums visiem- gan skolas, gan bibliotēkas dzejas mīļotājiem ir pašiem savs unikālais Dzejas koks.

Skolēni bibliotēkā pie galda raksta uz garas audekla lentas.

Sirsnīgs paldies pasākuma rīkotājiem par bērniem sagādāto iespēju radoši izpaust savu aktivitāti, dalīties iespaidos par literatūras stundās dzirdēto un kultūras pasākumos gūto pieredzi, kā arī jēgpilni pavadīt laiku šajā vasarīgi saulainajā pēcpusdienā!

Visi pasākuma foto attēlu galerijā

Teksts un foto: Kristīne Saliņa